Nepilnametis turėjo, kaip įtariama, narkotinių medžiagų

Sausio 4 d. Vilniaus aps. VPK Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) patrulių būrio pareigūnams įtarimą sukėlė Vievio autobusų stotyje besibūriavę jaunuoliai.

Kadangi paklausti apie turimus draudžiamus daiktus kai kurie vaikinai sutriko, patruliai nusprendė juos patikrinti.
Apžiūros metu pas vieną nepilnametį buvo rasti folijos lankstinukai su žalios spalvos augalinės kilmės, kaip įtariama, narkotine medžiaga.
Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).
Narkomanija – viena opiausių ir skaudžiausių šių dienų problemų. Primename tėvams, kad jie turi domėtis, ką veikia jų nepilnametis vaikas, su kuo bendrauja, kas jo draugai, kokiuose socialiniuose tinkluose lankosi jų atžala, nes tėvų pareiga dorai auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, rūpintis jų sveikata yra numatyta Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse.
Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 44 str. 3 d. nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais be tikslo parduoti ar kitaip platinti, taip pat narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo – užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) iki vieno šimto keturiasdešimt keturių eurų su narkotinių ar psichotropinių medžiagų konfiskavimu.
Asmuo, savanoriškai atidavęs nedideliu kiekiu turėtą narkotinę ar psichotropinę medžiagą, kurią jis įgijo arba laikė be tikslo parduoti, taip pat savanoriškai kreipęsis į medicinos įstaigą dėl medicinos pagalbos suteikimo ryšium su narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimu be gydytojo paskyrimo, atleidžiamas nuo administracinės atsakomybės už šiame straipsnyje numatytus veiksmus.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal