Leistino važiavimo greičio kontrolės rezultatai

Vasario 2–8 d. Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo saugumą Elektrėnų savivaldybės teritorijoje, vykdė transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio kontrolę.

Vykdant viešą ir mišrų patruliavimą buvo nustatyta 15 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų. 1 vairuotojas nustatytą greitį viršijo daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 km per valandą, 10 vairuotojų nustatytą greitį viršijo daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 km per valandą, 1 vairuotojas nustatytą greitį viršijo daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 km per valandą, 3 vairuotojai leistiną nustatytą greitį viršijo daugiau kaip 50 km per valandą.
Vienas jų sustabdytas, kai leistiną 50 km/h greitį viršijo Elektrėnuose, Obenių g. (užfiksuotas greitis 115 km/h), antrasis leistiną 50 km/h greitį viršijo Vievio sen. Pylimų k. (užfiksuotas greitis 111 km/h), o trečiasis ,,Honda Civic“ automobilio vairuotojas vasario 3 d. buvo sustabdytas kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kai važiavo 172 km/h greičiu. Vairuotojas leistiną maksimalų 110 km/h greitį viršijo net 62 km/h. 44 metų vilniečiui pareigūnai paaiškino, kad jis pažeidė Kelių eismo taisyklių 131 p. reikalavimus ir jam bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 str. 6 d. Vairuotojas su pažeidimu sutiko, prašė pareigūnų nerašyti protokolo ir, išsakęs savo nuomonę, kad tokias baudas reikia mokėti vietoje, paprašė pareigūnų tai padaryti „lanksčiai“, paklausęs – „kiek?“ Pareigūnams nesileidus į diskusijas, vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, tarnybiniame automobilyje pareigūnams davė 100 eurų kyšį.
Elektrėnų policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pareigūnų papirkimo (LR baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d.), vyrui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Visiems pažeidėjams, viršijusiems nustatytą leistiną maksimalų greitį, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 str. (Nustatyto leistino greičio viršijimas).

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK inf.<- Grįžti į atgal