Vairuotojui gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

Vasario 28 d. apie 17.00 val. Vilniaus aps. VPK Elektrėnų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio pareigūnai, patruliuodami Vievio sen. Alesninkų k., pastebėjo automobilį „Audi A6“.

Automobilis dideliu greičiu įvažiuodamas į žiedinę sankryžą, pažeidė kelio ženklo Nr. 407 „Apvažiuoti iš dešinės“ reikalavimus. Pastebėjęs priešais važiuojantį policijos pareigūnų ekipažą, automobilio vairuotojas padidino greitį ir bandė bėgti, tačiau, nesuvaldęs automobilio ir atsitrenkęs į atitvarus, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į stulpą. Iššokęs iš automobilio vairuotojas bandė bėgti, tačiau buvo sulaikytas.
Netrukus paaiškėjo, kad tai Kietaviškių gyventojas (gim. 1988 m.). Vyras prisipažino, kad vairavo automobilį neblaivus, bet pūsti į alkoholio kiekio matuoklį atsisakė, aiškindamas, kad geria nuo penktadienio, tad „alkotesteris“ gali parodyti didelį girtumą. Pareigūnams aiškinantis eismo įvykio aplinkybes, vyras nuolat kalbėjo apie susitarimą, o pasodintas į tarnybinį automobilį ir įspėtas dėl atsakomybės už pareigūnų papirkimą laikėsi savo pozicijos „žmogiškai tartis“. Už tai, kad nebūtų užfiksuotas eismo įvykis, vyriškis pasiūlė pareigūnams „štuką“ eurų ir tiesiog „išsiskirstyti“, dar pridūrė, kad jis pažadus tesi ir tūkstantį eurų duos iškart, tik reikią nuvažiuoti į namus.
Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Už Kelių eismo taisyklių 8 p, 9 p, 17 p, 127 p ir 22 p pažeidimus vyrui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. 2 d., 1241 str. 8 d., 127 str. 3 d., 126 str. 4 d., 130 str. 1 d. ir 187 str. 2 d. Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 1 d. (Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdantį įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų).

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal