Vaikų šventė Pylimų lopšelyje-darželyje

Neseniai minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Yra toks labai gražus posakis: vaikai – tai gyvenimo gėlės, kurios auga taip, kaip jas prižiūri! Iš tikrųjų dabar mes gyvename didžiulių pokyčių laikotarpiu, kokio dar niekada nesame išgyvenę, tai ir spartus technologijų vystymasis, genų inžinerija, žmogaus darbą keičiantys robotai.

Šie pokyčiai gali labai palengvinti arba apsunkinti mūsų gyvenimus. Turbūt žmonių istorijoje nebuvo reikšmingesnio laiko nei mūsų išgyvenama dabartis, todėl labai svarbu, kaip mes išauginsime ir išauklėsime savo vaikus. Koks bus jų mąstymas, kokios vertybės, kokios stiprybės, kokiais jie žmonėmis užaugs ir ar galės susitvarkyti su šiais didžiuliais gyvenimo sunkumais. Mums reikia, kad mūsų vaikai būtų stipresni, protingesni, nes pasaulyje iššūkiai dar niekada nebuvo tokie rimti. Tad privalome gerbti ir puoselėti vaikų teises, padėti jiems užaugti protingais, teisingais, dorais žmonėmis. Japonų rašytojas Masaru Ibuka sako, kad didžiausią įtaką vaikų auklėjimui turi tėvai. Jie labai atsakingai turi dalinti pagyrimus ir bausmes, o auklėti vaiką, reiškia visą laiką auklėti ir save patį. Pasaulio ateitis jau nepriklauso nuo mūsų, dabartinių suaugusiųjų, ji priklauso nuo kartos, kuri šiuo metu dar vystykluose.

Pylimų lopšelyje-darželyje taip pat buvo minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šventiniame rytmetyje skambėjo daug juoko, džiugesio ir švietė saulėtos vaikų šypsenos. Mažos rankytės vartė knygeles, pirštukai tvirtai laikė pieštukus ir piešė nuostabiausias savo vizijas. Žiūrėdamas į tuos mažiukus supranti, kad vaikas yra asmuo, žmogus čia ir dabar, turintis teisę į šiandieną, į saugų, sotų ir sveiką gyvenimą, į pagarbą. Tą saugumo ir meilės jausmą dalija ne tik tėčiai ir mamos, bet ir darželio auklėtojos. Tai nuostabios antrosios mamos, kurios moko vaikus būti karaliais. Karaliais ne tais, kurie tik turi, bet tais, kurie dalija, ne tais karaliais, kurie turi tarnų, bet tais, kurie patys tarnauja žmogiškumui, ir ne tais karaliais, kurie gyvena prabangoje, bet tais, kurie gyvena žmonėms. Tai puikus ir išmintingas gyvenimo pagrindas, tikros vertybės skiepijamos mažajam žmogui. Čia – darželyje, yra viskas daroma dėl tų mažų žmogučių, stengiamasi, kad ugdytiniai užaugtų tikrais, teisingais ir dorais Pasaulio karaliais. Labai džiugu, kad tėveliai vertina ir nuoširdžiai taria AČIŪ visam darželio kolektyvui už rūpestį, saugumą, triūsą ir kantrybę auklėjant jų atžalėles. Vaikų ugdymas – sunkiausias darbas, ir čia negalima suklysti, padaryti klaidų. Ugdytojas kaip ir chirurgas, kurio net menkiausia klaida gali sudarkyti mažojo žmogaus mąstymą, gyvenimą, pasukti ateitį ne ta linkme, todėl vertas didžiausios pagarbos. Ne kas kitas, o ugdytojas, ankstų rytą darželyje pasitinka jauną žmogų plačiai šypsodamasis, su ta plačia šypsena išlydi vaikutį vakare, su ta plačia šypsena išlydi ir į didįjį gyvenimo kelią, tikėdamas, kad jo ugdytiniui viskas bus gerai.

 

Janina KANDRATAVIČIENĖ,
Balceriškių filialo bibliotekininkė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų