Uždarytame „taške“ – aukštas aptarnavimo lygis

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) Prevencijos poskyrio pareigūnai, gavę gyventojų nusiskundimų dėl nelegalios prekybos alkoholiu viename iš Vievio sen. kaimų, šių metų kovo 10 d. suorganizavo operaciją informacijai patikrinti.

Stebint vadinamojo „taško“ prieigas buvo užfiksuoti pirkėjai, kurie iš stebimo gyvenamojo namo išėjo su prekėmis, įpakuotomis į naujus krepšius, ir viešoje vietoje ėmė vartoti įgytus alkoholinius gėrimus. Patikrinus nustatyta, kad vietiniai gyventojai nelegalioje prekyvietėje įsigijo 0,5 l talpos butelį degtinės „Chlebnyj dar“, du 1 l talpos butelius „Tradicinio“ alaus ir 1 l talpos alaus „Ekstra“ butelį.
Patikrinus alkoholiniais gėrimais prekiavusio M. D. (gim. 1990 m.) gyvenamojo namo patalpas, po lova aptiktas šių gėrimų sandėlis. Čia rasta 50 alkoholinių gėrimų (putojančio vyno ir alaus) butelių. Pardavėjas prekybą vykdė kruopščiai tam pasiruošęs – parduodamas prekes įdėdavo į naujus plastikinius krepšius.
Elektrėnų PK alkoholinių gėrimų pardavėjui pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 173 str. 1 d. (Vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga licencija (leidimas), ar kitokiu neteisėtu būdu – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki aštuonių šimtų šešiasdešimt aštuonių eurų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu).
Pirkėjams už alkoholio vartojimą viešoje vietoje surašyti protokolai pagal ATPK 178 str. 1 d. (Alkoholinių gėrimų ir kitų svaigalų, pagamintų naudojant spiritą, gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių visuomeniniame transporte ir kitose vietose, išskyrus prekybos ir viešojo maitinimo įmones, kuriose savivaldybių tarybų ar savivaldybių administracijų direktorių leista pardavinėti alkoholinius gėrimus išpilstant, arba girto pasirodymas viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę, – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimties iki penkiasdešimties litų).

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal