Sukčių auka – 25 metų mergina

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate vėl pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

2015-03-02 gautas 25 metų elektrėnietės pareiškimas, kad 2015-01-13 jai paskambino nepažįstamas vyras, prisistatęs „Nordea“ banko darbuotoju, ir pasakė, kad įvyko banko sistemos klaida, dėl kurios iš jos sąskaitos pinigai pervesti kitam žmogui. Skambinusiojo prašymu pranešėja padiktavo savo elektroninės bankininkystės atpažinimo kodą, nes vyriškis pagrasino, kad jai atsisakius padiktuoti kodą jis praneš policijai ir mergina turės nemalonumų. 2015-02-28 pareiškėja gavo laišką iš kreditus teikiančios įmonės, kad 2015-01-13 jos vardu pasirašyta kredito sutartis ir paimta 300 eurų paskola, nors mergina sutarties nepasirašinėjo ir paskolos neėmė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 1 d.
Taigi, sukčių aukomis tampa ne tik senyvo amžiaus žmonės, kurie galbūt neseka žiniasklaidoje skelbiamų informacijų, bet ir jaunuoliai, šiais laikais turintys visas įmanomas galimybes susipažinti su įvykiais, paskelbtais tiek laikraščiuose, tiek internete ar per televiziją.
Todėl dar kartą prašome gyventojus būti atsargesnius ir vadovautis šiais patarimais:
Neskubėkite vykdyti skambinusiojo ar atvykusiojo prašymų;
Nebijokite nutraukti pokalbio ir patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;
Jeigu tikrai jį ištiko nelaimė, susitikite su juo;
Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas;
Neperdavinėkite pinigų per tarpininkus;
Nepervedinėkite pinigų į nurodytas sąskaitas;
Neįsileiskite nepažįstamų asmenų į namus;
Reikalaukite, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą;
Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė;
Neatskleiskite savo banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų įvairių teisėsaugos tarnybų, bankų, socialinių darbuotojų vardu ar bet kokiu kitu pretekstu. Prisiminkite, jog šie duomenys yra skirti tik Jums ir jų nevalia žinoti pašaliniams.
ĮSIDĖMĖKITE:
Būtinai aptarkite panašias situacijas su vyresnio amžiaus artimaisiais ir savo vaikais, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis, įsidėmėkite, kad, įvykus eismo įvykiui, padarius nusikaltimą ar atsitikus kitokiam įvykiui, policija ar gydytojas niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo), o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Pas gyventojus nesilanko ir banko, mokesčių inspekcijos, SODROS darbuotojai.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal