Startavo naujasis 2022/2023 metų EKKL sezonas

Spalio 24 dieną rungtynėmis Kaišiadoryse startavo naujasis 2022/2023 metų EKKL sezonas. Prie starto šiemet stojo net 10 komandų. Lygoje debiutuoja dvi komandos, tai ,,Nevietiniai" (Elektrėnai) ir ,,Fotokos" (Kaišiadorys). Po pertraukos į lygos kovas grįžta komanda ,,Centauras" (Elektrėnai). Taip pat nebelieka čempionų komandos ,,Žaibas" ir komandos iš Elektrėnų ,,Sporto centras".

Iš Elektrėnų regiono pirmieji į kovą stojo jaunieji ,,Centauras“ (0-1) krepšininkai prieš svečius iš gretimo Vievio komanda ,,Žiedas“ (1-0). Rungtynes įtikinamai pradėjo svečių komanda, kuri pirmų daugiau nei 7 rungtynių minučių atkarpą laimėjo 14:0, o rungtynių likimą išsprendė pirmas ir trečias kėlinukai, kuriuos kaip ir rungtynes komanda ,,Žiedas“ laimėjo dviženkle persvara. Galutinis rungtynių rezultatas 90:66 Vievio atstovų naudai. Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Ignas Čižus (17 tšk.; 9 atk. kam.; 31 naud. b.). Pralaimėtojų gretose publikos simpatijas ankstesniuose čempionatuose spėjęs pelnyti septyniolikmetis Ugnius Baslyk surinko 17 taškų.

Spalio 27 dieną Rumšiškėse įvyko dvi paskutinės EKKL pirmo turo rungtynės. Pirmosiose susitiko praėjusių metų lygos finalininkai aikštės šeimininkai komanda ,,Rumšiškės"(1-0) ir dar vieni lygos debiutantai komanda ,,Nevietiniai" (0-1). Rungtynių pirmoji dalis klostėsi gal kiek netikėtai, nes tituluoti aikštės šeimininkai niekaip nesugebėjo labiau atitrūkti nuo kovingai ir aštriai žaidusių lygos debiutantų. ,,Rumšiškių" komandą nuo didesnių nemalonumų gelbėjo rezultatyvus sunkiojo krašto Luko Piliponio žaidimas ir tragiškai komandos ,,Nevietiniai" mesti neparuošti tritaškiai. Antrojoje rungtynių pusėje aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir suradę daugiau pataikyti galinčių žaidėjų pradėjo tolti nuo varžovų ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 88:63. Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė 20 taškų surinkęs Mantas Taravuras.

Paskutinėse EKKL pirmo turo rungtynėse susitiko šeimininkų teisėmis žaidusi komanda ,,IDIP-ŽEMKAUSTA" (1-0) ir svečių komanda ,,Alternetas" (0-1). Šiose rungtynėse intriga laikėsi tik vieną kėlinuką, kurį nominalūs aikštės šeimininkai laimėjo 3 taškų persvara. Nuo antrojo kėlinio ,,IDIP-Žemkausta" puolimo garvežys, vedamas į priekį Luko Aleksiūno, Luko Martinkaus ir Pauliaus Bacevičiaus, tik tolo ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 101:70. Nugalėtojų gretose išsiskyrė jau minėtas Lukas Martinkus (26 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. perd.; 34 naud. b.). ,,Alterneto“ gretose išsiskyrė komandos naujokas Danielius Baslyk – 20 taškų.