Šiaurės šalių literatūros savaitė Kietaviškių progimnazijoje

Lapkritis... Niūrios, vis trumpėjančios dienos... Kalėdinio spindesio, švieselių ir malonių kvapų dar reikia palūkėti... Kad apniukusios dienos būtų šviesesnės, Kietaviškių progimnazijos bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė pakvietė 5–8 klasių mokinius dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje, lapkričio 15–19 dienomis.

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų ,,Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Visą savaitę 5–8 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva lankėsi bibliotekoje. Auštant rytui, žvakių šviesoje, prasidėdavo garsiniai skaitymai. Mokiniai susipažino su suomių rašytojos Karin Erlandsson gyvenimo ir kūrybos faktais. Garsiai skaitė ir nagrinėjo dvi ištraukas ,,Pranašystė“ ir ,,Jūroje“ iš autorės knygos ,,Perlų ieškotoja“. Tekstai buvo aiškūs, suprantami. Mokiniai suvokė, kad šiuos du tekstus sieja viena pagrindinė tema – ilgesys ir svajonės. Šie du dalykai mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mokiniai įvardijo, kad mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Pagrindinė veikėja Miranda ieško paslaptingojo brangakmenio. Pasak legendos, radęs tą brangakmenį žmogus niekada nebejaus ilgesio. Taip ir vaikai vieni kitiems linkėjo, kad kiekvienas rastume savo brangakmenį, kuris neleistų liūdėti ir ilgėtis.

Paskutiniąją savaitės dieną mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskiene stebėjo anglų kalba įrašytą video medžiagą. 5–6 klasių mokiniai artimiau susipažino su suomių-švedų rašytoja, dailininke Tuve Janson ir jos kūryba, kūrinių herojais Troliais Mumiais. 7–8 kl. mokiniai klausėsi Islandijos rašytojo Andri Snær Magnason ištraukos iš knygos ,,Mėlynosios planetos istorija“.

Šią savaitę progimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su bibliotekos skaitykloje parengta Šiaurės šalių autorių literatūros parodėle, susipažinti su Šiaurės šalių vėliavomis bei susirasti žemėlapyje, kur tos šalys randasi. Žvakių švieselės suteikė aplinkai jaukumo, šilumos ir noro dažniau užsukti į biblioteką, prisėsti su knyga rankose.

 

Daiva IVANAVIČIENĖ,

Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazijos bibliotekininkė,

Jolita KAZAREVA,

lietuvių kalbos mokytoja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų