Projekto „Kompleksinė meno terapija“ idėjos, vykdymas ir atgarsiai

Viešoji biblioteka – tai atviras idėjų stalas, prie kurio kviečiami visi. Taip kalbėjo A. Gercenas prieš daugybę metų, bet šie žodžiai aktualūs ir dabar, nes biblioteka atvira daugeliui įvairių idėjų.

Nuo 2020 metų rugsėjo mėn. Elektrėnų bibliotekoje pradėtas įgyvendinti projektas „Kompleksinė meno terapija“, skirtas „pažadinti“ senyvo amžiaus bei socialinės rizikos šeimų aktyvumą, skatinti juos realizuoti savo kūrybinius gebėjimus, išlaisvinti mintis, siekiant harmonijos tarp sielos ir kūno.

Kartu su draugijos „Mes esame“ narėmis su malonumu dalyvavome šio projekto veiklose. Užsiėmimų metu išmokome naujų meno formų, įgavome daugiau pasitikėjimo savimi, susipažinome su kitais užsiėmimų dalyviais. Užsiėmimai truko 5 mėnesius, jų metu lektorė Rima Čepienė supažindino su įvairiomis terapinėmis meno rūšimis: kaligrafija, fraktalais, koliažu, akvarele bei akrilo liejimu. Užsiėmimai suteikė ramybės, pagerėjo dalyvių dvasinė būsena, sumažėjo streso, tarsi pagerėjo ir pati gyvenimo kokybė. Meno terapija padėjo išreikšti ir suprasti savo emocijas per meninius užsiėmimus ir kūrybinį procesą. Labai svarbu, kad ši veikla nereikalavo jokių žinių, viskas buvo kuriama vietoje, laisvai ir be išankstinių nuostatų bei be jokio pasiruošimo. Užsiėmimų metu nutapėme ne vieną paveikslą, kurių paroda šiuo metu yra eksponuojama bibliotekos Saviraiškos erdvėje.

Pasibaigus užsiėmimų ciklui  projekto vykdytojai organizavo išvyką į Vilnių, kur gidai pravedė ekskursijas po Vilniaus senamiestį ir Valdovų rūmus.

Užsiėmimų dalyvių vardu nuoširdžiai dėkoju projekto vadovei Kristinai Partikienei ir lektorei Rimai Čepienei už suteiktas galimybes įgalinti savo kūrybines galias, išlaisvinti jausmus, siekti harmonijos tarp sielos ir kūno bei praplėsti akiratį.

Šis projektas parodė, kaip pasikeitė biblioteka – ji išaugo visomis kryptimis. Linkiu visiems bibliotekos darbuotojams sėkmės atlaikant įvairius sunkumus, negandas ir ligas. Su nekantrumu lauksime ir tikėsimės, kad sulauksime kitų panašių projektų.

Onutė KULBOKIENĖ,

Vilniaus tarptautinės rašytojų gildijos „Vingis“ pirmininkė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų