Elektrėnų savivaldybėje

2021 m. balandžio 29 d.

O viskas prasidėjo 1946 metais nuo nedidelės skaityklos privačiame name. Ankštose patalpose esanti skaitykla turėjo 140 knygų. Iš jų pirktos 46, o kitos buvo žmonių padovanotos iš asmeninės bibliotekėlės. Skaitytojų sąraše - 28. Lankytojai džiaugėsi ir literatūrinėmis parodomis, nors ir retomis. Skaitykla buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą. Palaipsniui fondas plėtėsi: renkamos, superkamos knygos iš privačių asmenų, taip pat knygų dovanojo ir kitos bibliotekos.

2021 m. balandžio 29 d.

Šį pavasarį, kaip ir kasmet, į A. Batėno kiemą atskrido gandrai ir nutūpę ant namo stogo kamino paruošė sau lizdą. Kadangi praeitais metais namas buvo mažai kūrenamas, tai gandrai, matyt, nusprendė, kad čia niekas negyvena, tad susuko lizdą ant kamino. Namo šeiminkas, užkūręs pečių, bandė gandrus nuvaryti, bet jie vis tiek nepaliko lizdo. Tada namo šeiminko kaimynai perkėlė lizdą į kitą vietą, ant ūkinio pastato kamino, bet gandrų tai nesudomino. Jie vis tupėjo savo senoje

...
2021 m. balandžio 29 d.

Ankstyvą pavasarį pirmųjų saulės spindulių sušildyta šlaitų ir pamiškių žemė netrukus prasimerkia mėlynomis akelėmis, džiuginančiomis bene kiekvieno žmogaus širdį, - žibuoklėmis.

2021 m. balandžio 29 d.

Šiltą ir nuostabiai gražų Atvelykio sekmadienį Kazokiškėse, pievoje prie bažnyčios, nušvito krokų saulė.

Vėlyvą praėjusių metų rudenį praeivius ar pravažiuojančius stebino nedidelis būrelis Kazokiškių moterų - seniūnijos darbuotojų, bendruomenės narių, susirinkusių pievoje prie bažnyčios.
2021 m. balandžio 29 d.

Balandžio 10 d. Vievyje, "Crazy Ferma“ trasoje, startavo 2-asis Lietuvos motociklų Cross Country čempionato etapas. Dalyvių gausa jis lenkia iki šiol visas vykusias varžybas.

2021 m. balandžio 29 d.
Balandžio 10 d. Vievyje pirmą kartą buvo suorganizuotas kino seansas iš automobilio. Šalyje besitęsiant karantinui kontaktiniai renginiai yra draudžiami, o nuo kovo pabaigos buvo leista organizuoti renginius, kurių metu neišlipama iš automobilio, o automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.
2021 m. balandžio 29 d.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 m. kiekvienais metais tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių - nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Tačiau šiemet, dėl Covid-19 epidemijos, pakeitusios mūsų įprasto gyvenimo ritmą, Lietuvių kalbos dienas dabar minime vasario - gegužės mėn. Prie pagrindinio lietuvių kalbos dienų tikslo - didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaci

...
2021 m. balandžio 29 d.

Nors buvo paskelbta, kad nuo kovo 22 d. visos Elektrėnų savivaldybės bibliotekos atveriamos lankytojams, ne visur buvo sulaukta skaitytojų.

2021 m. balandžio 29 d.
Velykų popietę Elektrėnų kultūros centras "Facebook“ paskyroje kvietė į virtualų renginį "Sveiki sulaukę Šventų Velykų!“. Jį pradėjo tautodailininkė Ona Patronaitienė. Grodama kanklėmis "Ant kalno karklai siūbavo“ melodiją, įvedė į pačią gražiausią ir prasmingiausią pavasario šventę.
2021 m. balandžio 2 d.
Elektrėnų lopšelis-darželis "Pasaka“ 2021 m. sausio 18 d. pakvietė ugdymo įstaigų pedagogus, ugdytinius, jų tėvus (globėjus) ir kitus bendruomenės narius į Respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų projektą "Tėvynės juostą aš kuriu“ siekiant asmeninio rekordo.
2021 m. balandžio 2 d.
Nors jau antrus metus pasaulyje nerimsta koronavirusas, futbolas Elektrėnų savivaldybėje juda į priekį. Pernai įkurta Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija darbus pradėjo rugsėjo mėnesį. Akademijoje futbolo treniruotes lanko 116 vaikų. "Tikrai didelis skaičius, kaip naujai susiformavusiai struktūrai", - teigė Akademijos techninis direktorius Romas Ščiuka.
2021 m. balandžio 2 d.
Kovo 16-oji - Knygnešių diena. Tai žinomo Lietuvos knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena. Šią dieną Kietaviškių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazareva, prisiminė ir pagerbė draudžiamų spaudinių platintojus - knygnešius.
2021 m. balandžio 2 d.

LR Seimas 2021-uosius paskelbė poeto Vytauto Mačernio metais. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad 2021 m. birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis, taip pat įvertinant jo filosofinės, intelektualios poezijos svarbą lietuvių kultūrai.

2021 m. kovo 25 d.
Kovo 6 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) organizuotas konkursas "Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkurso tikslas - skatinti vaikus tyrinėti aplinką, ugdyti intelektinės-praktinės veiklos gebėjimus, formuoti mokinių mokslinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius.
2021 m. kovo 25 d.

Daugiau kaip tris dešimtmečius, 1990 kovo 11 dieną, Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo aktą. Pusę amžiaus kiekvieno lietuvio širdyje saugota svajonė, tada virto realybe. Nuo tol ši diena tapo viena reikšmingiausių, viena svarbiausių ilgaamžėje mūsų šalies istorijoje.