Elektrėnų savivaldybėje

2021 m. birželio 17 d.

Spalvotoji vasara ir nuotykingas "Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis - jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad "Knyga - vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas - viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab, kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo - bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.

...
2021 m. birželio 17 d.
1949 m. Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 m. Ši diena - tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
2021 m. birželio 17 d.

Birželio 1-oji -Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai priminimas visuomenei, kad reikia saugoti ir gerbti vaikų teises. Kad vaikai gyventų nebijodami, neskriaudžiami, kad visi galėtų lankyti darželį, mokyklą, kad visi galėtų žaisti, sakyti tai, ką galvoja. Kad visi vaikai - svarbūs…

2021 m. birželio 17 d.

Gegužės mėnesį Vievio miesto bibliotekoje parengtos literatūros parodos, skirtos kasmet švenčiamai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, Europos dienai, tarptautinei Muziejų dienai. Gegužės 7-ąją - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga - Vievio miesto biblioteka gavo LR Seimo nario Kęstučio Vilkausko sveikinimą, jo patarėja perdavė dovanų knygą "Šimtmečių melancholija“ ir suvenyrų su LR Seimo simbolika.

2021 m. birželio 17 d.

Gegužės 28 d. Premjerė Ingrida Šimonytė įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas dvylikai šalies kūrėjų. Laureatus pasveikino kultūros ministras Simonas Kairys. Tarp laureatų - ir mūsų kraštietis iš Vievio Dainius PULAUSKAS - vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, meistriškas pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius.

2021 m. birželio 7 d.

Gegužės 22 d. Pakruojyje, Nepriklausomybės skverelyje, vyko kasmetinė armonikierių šventė ,,STASIUKA ARMONIOK“, kurioje Elektrėnų savivaldybei atstovavo ir puikiai pasirodė Adolfas Blažonis. Šventėje dalyvavo apie keturiasdešimt armonikierių iš visos Lietuvos. Šventę organizavo Pakruojo kultūros centras.

2021 m. birželio 7 d.

2021 m. gegužės 19 d. Kietaviškių progimnazijos 5-8 kl. mokiniai su klasių auklėtojais dalyvavo virtualiame susitikime su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Elektrėnuose Aldute Jaseliūne. Virtualią paskaitėlę "Vaiko teisių apsauga. Ką turiu žinoti?“ organizavo mokyklos socialinė pedagogė Justina Ivanovaitė.

2021 m. birželio 3 d.

Vargonai - muzikos instrumentų karalius. Tuo įsitikino ir jaunieji muzikantai iš visos Lietuvos, gegužės 17 d. dalyvavę III respublikiniame Elektrėnų vargonų muzikos festivalyje, kuris vyko Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje. 2007 metais vargonus bažnyčioje pastatė Laimio Pikučio vargonų firma; 2010 metais vargonai buvo papildyti keliais naujais registrais.

2021 m. gegužės 27 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, balandžio pradžioje 5-12 klasių moksleiviams paskelbė kūrybinį iššūkį ir pakvietė sukurti mėgstamos knygos viršelio projektą. Svarbiausiu konkurso matu tapo kūrybiškumas, todėl viršelis galėjo būti pieštas, sukurtas iš nuotraukų, siūtas ar net nulipdytas iš molio.

2021 m. gegužės 27 d.

Bibliotekos - tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas. (G. Leibnicas, vokiečių filosofas)

2021-ieji Jagėlonių bibliotekai - jubiliejiniai metai, ji švenčia garbingą 70-mečio jubiliejų. Jagėlonių bibliotekos istorija prasideda 1951 m. Kiek pamena vietos gyventojai, pirmoji biblioteka buvo įsikūrusi Jagėlonių kaime, Sinkevičių troboje, paskui perkelta į kultūros namus (pastatas neišlikęs), dar vėliau persikėlė į buvusį Jagėlonių vaikų darželį.

...
2021 m. gegužės 20 d.

Elektrėnų sav. viešosios bibliotekos salėje (I aukštas) nuo gegužės 7 d. pradėjo veikti įspūdinga paroda "Gobelenas vakar ir rytoj“. Kviečiame susipažinti su šia tekstilės technika ir įvertinti daug darbo ir kantrybės reikalaujančio proceso rezultatus.

2021 m. gegužės 20 d.

Šį penktadienį ir šeštadienį (05 mėn. 15, 16 d.)prekybos tinkluose vykusioje "Maisto banko“ akcijoje šalies gyventojai nepasiturintiems paaukojo daugiau nei 287 tūkstančius įvairiausių maisto produktų, kurių preliminari vertė 273 tūkstančiai eurų. Elektrėnuose akciją organizavusi organizacija "Ištiesk gerumo ranką“, kuriai vadovauja Birutė Grybauskienė, suaukotos 2 167 prekės, kurias aukojo 848 gyventojai. Akcijos vyko visuose prekybos centruose, išskyrus "Norfą“. Daly

...
2021 m. gegužės 13 d.

Gegužės 4 d. Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka kvietė į virtualų susitikimą su vienu žymiausių ir mylimiausių vaikų rašytojų Lietuvoje - Vytautu Račicku, kurio skrynioje - apie keturiasdešimt knygų. Ypač didelio populiarumo sulaukė "Zuika padūkėlis“, serija apie Nippę ir kitos istorijos. Vytautas Račickas (g. 1952) ne tik knygų autorius, bet didžiąją gyvenimo dalį dirbęs įvairių leidinių redakcijose.

2021 m. gegužės 13 d.

2021-ieji yra paskelbti poeto Vytauto Mačernio (1921-1944) metais. Nors žuvo būdamas vos 23-ejų, poetas visuotinai pripažįstamas lietuvių literatūros klasiku, tarp kurių yra bene jauniausias.

2021 m. gegužės 6 d.
Balandžio 26 dieną Semeliškių biblioteka atvėrė duris ypatingai istorinei parodai, skirtai Semeliškių bibliotekos 75-mečiui, pažymint ir 21-ąją bibliotekų savaitę.