Elektrėnų policijos komisariatas siekia vykdyti visus uždavinius

Kai vyksta donoro organų pervežimas iš vienos gydymo įstaigos į kitą, suprantame, koks sunkus uždavinys laukia medikų, gelbstinčių žmogaus gyvybę.

Paprastai tokiais atvejais į pagalbą pasitelkiama policija, nes vienas iš pagrindinių jos uždavinių ir yra darbas visuomenei teikiant socialinę pagalbą, gelbstint gyvybes ir pan. Tokiais atvejais pagrindinė policijos ekipažo funkcija – saugiai ir greitai palydėti greitosios pagalbos automobilį, gabenantį donoro organus.
Šią funkciją vykdyti kartais tenka ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnams. Šių metų sausio 30 d. naktį policijos pareigūnai, patruliuodami Elektrėnų PK aptarnaujamoje teritorijoje, gavo pranešimą, kad reikia sutikti greitosios pagalbos automobilį, vežantį donoro organus, ir palydėti jį iki Vilniaus. Kadangi važiuojama dideliu greičiu, patruliams teko visų pirma pasirūpinti greitaeigiu automobiliu. Jie grįžo į policijos komisariatą tarnybinį automobilį pakeisti „greitesniu“, t. y. „Škoda Octavia“. Būtent šiuo automobiliu pareigūnai lydėjo greitosios pagalbos automobilį, vežusį donoro organus. Deja, šis tarnybinis automobilis nėra toks greitas, kaip norėtųsi, kad būtų užtikrintas saugus ir greitas medikų automobilio lydėjimas.
Elektrėnų PK tikisi, kad ateityje policijos uždaviniams įgyvendinti bus įsigytas naujas greitaeigis tarnybinis automobilis. 2015 m. sausio 15 d. metinio ataskaitos visuomenei susirinkimo metu Elektrėnų PK viršininkas kreipėsi šiuo klausimu į Elektrėnų savivaldybės vadovus prašydamas, esant galimybei, paremti policijos komisariatą ir padėti įsigyti tokią transporto priemonę.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal