Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai dalyvavo respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Kovo 6 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) organizuotas konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkurso tikslas – skatinti vaikus tyrinėti aplinką, ugdyti intelektinės-praktinės veiklos gebėjimus, formuoti mokinių mokslinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius.

Renginio metu mokiniai iš visos respublikos pristatė daugiau nei 60 STEAM mokslų darbų, kuriuose nagrinėjo šiandienines aplinkosaugos problemas, įvairių fizikinių gamtos reiškinių priežastis, išmaniųjų technologijų taikymą.

Šiame konkurse savo darbą „Medicininės kaukės įtaka pipirnių sėklų dygimui ir daigų vystymuisi“ pristatė Elektrėnų „Ąžuolyno“ mokiniai: Andrius Stankevičius ir Viktorija Stankevičiūtė. Jų darbo tikslas buvo ištirti, kaip medicininių kaukių trumpalaikis naudojimas ir netinkamas utilizavimas gali paveikti augalų vegetaciją. Eksperimento metu mokiniai augino pipirnės sėklas įvairiais būdais medicininių kaukių paveiktame dirvožemyje. Tyrimo eigoje stebėjo sėklų dygimą, vystymąsi. Pabaigoje vertino skirtingų eksperimentinių grupių augalų svorį. Parengtą darbo aprašą ir rezultatus pristatė konkurso komisijai. Pristatymo pabaigoje atsakinėjo į komisijos klausimus ir aptarė gamtosaugos problemas. Komisijos narė, aplinkosaugininkė Ona Motiejūnaitė, mokinius pagyrė už eksperimento aktualumą ir tinkamą aplinkosauginį požiūrį. Darbo autoriai apdovanoti laureato diplomais.

Renginio organizatoriai kvietė ir toliau visus mokinius domėtis gamtos mokslais, stebėti gamtą, vykdyti eksperimentus bei dalyvauti renginyje kitais metais.

Kristina STANKEVIČIENĖ,

Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos

chemijos ir biologijos mokytoja<- Grįžti į atgal