BŪKITE ATSARGŪS – ELEKTRĖNUOSE SIAUČIA SUKČIAI

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate per tris dienas pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčių išviliotų pinigų iš patiklių gyventojų.

2015-02-06 apie 11.45 val. sukčiai išviliojo pinigus iš 1935 m. moters, gyvenančios Elektrėnuose, Draugystės g. Į laidinį telefoną paskambino vyriškis, prisistatęs gydytoju pranešė, jog moters anūkas gatvėje smarkiai sužalojo moterį su vaiku. Tariamasis „gydytojas“ pasakė, jog reikia sumokėti 8000 EUR, kad anūkas nebūtų nuteistas. Maždaug po 5-10 minučių atėjo nepažįstamas vyriškis (17-19 metų amžiaus, 170-175 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, apsirengęs tamsios spalvos striuke su gaubtu, kalbėjo lietuvių kalba), kuriam nukentėjusioji atidavė auksinius žiedus ir 100 EUR.
Tą pačią dieną apie 13.10 val. sukčiai išviliojo pinigus iš 1941 m. gimusios moters, gyv. Rungos g. Į laidinį telefoną paskambino vyriškis, prisistatęs gydytoju pasakė, kad moters dukterėčia gatvėje sužalojo moterį su vaiku. Tariamasis „gydytojas“ pasakė, jog reikia sumokėti 7000 EUR, kad apie šį įvykį nebūtų pranešta policijai. Bekalbant su „gydytoju“, atėjo nepažįstamas jaunuolis (18-20 metų amžiaus, 170-172 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, pailgo veido, apsirengęs šviesios spalvos striuke su gaubtu, kalbėjo lietuvių kalba), kuriam nukentėjusioji atidavė 100 EUR.
2015-02-09 apie 12.00 val. sukčiai išviliojo pinigus iš 1933 m. gimusios moters, gyv. Draugystės g. Į laidinį telefoną paskambino moteris, prisistatė aukos marčia, pasakius, kad marčios neturi, moteris vis tiek aiškino, kad ji yra jos marti, kad pakliuvo į bėdą, ir perdavė telefoną vyriškiui, kuris prisistatė gydytoju. „Gydytojas“ pasakė, kad marti sunkiai sužalojo mergaitę, ir nurodė sumokėti 15 000 EUR, kad apie šį įvykį nebūtų pranešta policijai. Nukentėjusioji, pagalvojusi, jog galbūt kalbama apie sūnaus sugyventinę, apie 12.15 val. atėjusiam jaunuoliui (apie 168 cm ūgio, lieso ir pailgo veido, apsirengęs pilkos spalvos striuke, kalbėjo lietuvių kalba) atidavė 200 EUR.
Dar kartą prašome gyventojus būti atsargesnius ir vadovautis šiais patarimais:
Neskubėkite vykdyti skambinusiojo ar atvykusiojo prašymų;
Nebijokite nutraukti pokalbio ir patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;
Jeigu tikrai jį ištiko nelaimė, susitikite su juo;
Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas;
Neperdavinėkite pinigų per tarpininkus;
Neperveskite pinigų į nurodytas sąskaitas;
Neįsileiskite nepažįstamų asmenų į namus;
Reikalaukite, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą;
Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė;
Neatskleiskite savo banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų įvairių teisėsaugos tarnybų, bankų, socialinių darbuotojų vardu ar bet kokiu kitu pretekstu. Prisiminkite, jog šie duomenys yra skirti tik Jums ir jų nevalia žinoti pašaliniams.
Įsidėmėkite:
Būtinai aptarkite panašias situacijas su vyresnio amžiaus artimaisiais ir savo vaikais, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis, įsidėmėkite, kad, įvykus eismo įvykiui, padarius nusikaltimą ar atsitikus kitokiam įvykiui, policija ar gydytojas niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo), o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Pas gyventojus nesilanko ir banko, mokesčių inspekcijos, SODROS darbuotojai.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal