Apeliacinis teismas skyrė 20 parų administracinį areštą

2014 m. lapkričio 26 d. apie 16.30 val. Elektrėnuose, Sodų g. esančiame bare, 32 metų Elektrėnų gyventojas, kuriam vėliau buvo nustatytas 1,64 prom. girtumas, įžeidžiamai kibo prie baro lankytojų, taip pažeisdamas viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, vyriškis jiems pasipriešino, keikėsi, pareigūnus vadino necenzūriniais žodžiais, įžeisdamas jų garbę ir orumą, nevykdė reikalavimų nutraukti neteisėtus veiksmus. Pristatytas į Elektrėnų policijos komisariatą jis elgėsi agresyviai, spjaudėsi, keikėsi, trankė laikino sulaikymo patalpos duris.
Trakų r. apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, pripažino elektrėnietį kaltu padarius administracinius pažeidimus, numatytus LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 str. (nedidelis chuliganizmas), 187 str. 1 ir 2 d. (pasipriešinimas policijos pareigūnui, jo teisėtų reikalavimų nevykdymas, garbės ir orumo įžeidimas), ir paskyrė jam 1 000 Lt (289 eurų) baudą.
Elektrėnų policijos komisariato nuomone, Trakų teismas neteisingai įvertino faktines bylos aplinkybes ir nubaustojo asmenybę, nes elektrėnietis analogiškus administracinius teisės pažeidimus daro sistemingai, už 11 pažeidimų jam buvo skirtos administracinės baudos, kurių pažeidėjas nemoka. Šios aplinkybės įrodo, kad vyriškiui taikytos poveikio priemonės nebuvo efektyvios, jis toliau akivaizdžiai ignoruoja visuomenėje nustatytas elgesio taisykles, nedaro išvadų dėl savo neteisėto elgesio. Elektrėnų PK nuomone, elektrėniečiui paskirta bausmė yra per švelni, ji neatitinka teisingumo, protingumo ir proporcingumo kriterijų.
Remiantis šiais argumentais Elektrėnų policija apeliaciniu skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydama panaikinti Trakų teismo nutarimą ir paskirti pažeidėjui 25 parų administracinį areštą.
Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs skundą, jį tenkino iš dalies ir elektrėnietį nubaudė 20 parų administraciniu areštu.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal