Elektrėnų savivaldybėje

2021 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 15 d. Beižionyse buvo švenčiami parapijos tituliniai Šventojo Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai ir seniūnijos Rudens šventė. Šv. Mišias aukojo Lietuvos kariuomenės Ordinariato kurijos kancleris kun. Mindaugas Sabonis. Po Mišių aikštėje vyko agapė, kurios metu buvo teikiamos padėkos ūkininkams, tvarkingai puoselėjamų sodybų savininkams, renginių rėmėjams. Seniūnijos šventę vainikavo visų mylimo atlikėjo Vytauto Šiškausko koncertas.

2021 m. rugsėjo 23 d.
Rugsėjo 11 d. Širvintose praūžė 2008-2009 m. ir 2010-2011 m. gimimo vaikų finalinis etapas, po kurio vyko ir apdovanojimai. Elektrėnų sav. futbolo akademijos komandoms sekėsi neblogai.
2021 m. rugsėjo 23 d.
Viešoji biblioteka - tai atviras idėjų stalas, prie kurio kviečiami visi. Taip kalbėjo A. Gercenas prieš daugybę metų, bet šie žodžiai aktualūs ir dabar, nes biblioteka atvira daugeliui įvairių idėjų.
2021 m. rugsėjo 23 d.

Nors rugpjūčio 29 d. iš ryto ir gąsdino lietus, tačiau paskutinio vasaros semadienio vakarą Kazokiškių seniūnijos gyventojai, bendruomenės nariai, bičiuliai ir svečiai gausiai rinkosi į šventę "Lik sveika, vasara”. Susirinkusius į renginį pirmoji pasveikino renginių organizatorė Vaida, kuri džiaugėsi tokia didele žiūrovų gausa, linkėjo gerų emocijų, šypsenų ir kad vasara būtų išlydėta triukšmingai ir džiaugsmingai.

2021 m. rugsėjo 23 d.

Kietaviškių progimnazijos bendruomenė, pasitikdama 2021-2022 mokslo metus, šventę, kaip ir kasmet, pradėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje.

2021 m. rugsėjo 10 d.

Paskutinę kalendorinės vasaros dieną, lietingą, bet nešaltą, gražiai papuoštoje Jagėlonių salėje susirinko nemažas būrys jagėloniškių. Juozo Erlicko eilėmis Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialo Jagėlonių bibliotekos bibliotekininkė Rita Vaišnorienė pradėjo popietę "Palydim vasarą“.

2021 m. rugsėjo 10 d.

Motobolas atsirado XX a. pradžioje Prancūzijoje, vienoje cirko arenų. 1923 m. įvyko pirmosios varžybos, o 1933 m. - oficialus čempionatas Prancūzijoje, kur pirmųjų tarptautinių varžybų metu susigrūmė anglų ir prancūzų rinktinės. Nuo XX a. vidurio motobolas išpopuliarėjo Europoje, nuo 1958 m. kasmet rengiami Europos čempionatai. Šios motosporto šakos varžybose, kur persipina motociklų vairavimo ir futbolo elementai, varžosi 2 komandos po 5 žaidėjus.

...
2021 m. rugsėjo 10 d.

Legenda apie Beižionis byloja, kad pavadinimas kilęs nuo karo su prancūzais laikotarpio. Napoleono armijai praeinant šia vietovę vietiniai lenkai jų labai nemėgo, tad vis vienas kitam sakydavo: "bėj Žaną“, liet. "mušk Žaną“. Taip liko pavadinimas "Beižionys“.

2021 m. rugsėjo 6 d.

Rugpjūčio 20 d. jau dvidešimt ketvirtąjį kartą Elektrėnuose surengtas tradicinis bėgimas, skirtas Juodojo kaspino dienai paminėti. Šio bėgimo iniciatorius Saulius Bauras, pernai pažadėjęs tradiciją tęsti bent jau iki trisdešimtojo bėgimo, pažadą tęsi.

2021 m. rugsėjo 6 d.

Rugpjūčio 21-ąją visą dieną vyko Sporto šventė: krepšinio 1x1 čempionatas ir paplūdimio tinklinio varžybos. Turėjusios vykti plaukimo varžybos norinčių maudytis nesulaukė, atvėsusiu Nestrėvančio ežero vandeniu niekas nesusigundė.

2021 m. rugsėjo 6 d.

Vasara jau eina į pabaigą, tačiau džiaugiamės, kad laikas stovyklų metu buvo smagus, aktyvus ir turiningas. Elektrėnų savivaldybės finansavimo stovykloms ir Europos solidarumo korpuso projekto dėka, taip pat Elektrėnų jaunimo centro esamų patalpų ir inventoriaus galime pasidalinti įspūdžiais, nuotykiais bei veiklomis kurias įvykdėme per vasaros laikotarpį.

2021 m. rugpjūčio 30 d.

Šį savaitgalį Trakuose vyko tradicinė Žolinės (Kopūstinės) šventė. Rugpjūčio 15 d., sekmadienį, Kopūstinės šokių, dainų ir žaidimų renginyje dalyvavo ir Vievio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Pylimėlis“ (vad. Ona Nenartavičienė).

2021 m. rugpjūčio 30 d.

Saulėtą ir gražų rugpjūčio 13 d. vakarą Kazokiškių gyventojai susirinko į kultūros namų kiemelį pabendrauti, padainuoti, pažaisti ir paminėti artėjančios Žolinės. Nešini užkandžiais ir keptais pyragais, namuose augintais vaisiais ir daržovėmis, gėlių puokštėmis, kazokiškiečiai skubėjo susitikti su artimais bičiuliais ir kaimynais.

2021 m. rugpjūčio 29 d.

Vasara atėjo nešina ne tik naujomis spalvomis, bet ir naujomis knygomis. Neseniai dalyvavau Onutės Kulbokienės knygos "Minčių vėtrungė“ pristatyme, o jau liepos 29 dieną Kazokiškių sen. seniūnas Arvydas Vyšniauskas kvietė poezijos mylėtojus į Semeliškių biblioteką, į knygos "Vasario vyšnia“ pristatymą. Tai jo pirmoji poezijos knyga, bet ne paskutinė, kaip pats pažadėjo.

2021 m. rugpjūčio 29 d.

Jau šį šeštadienį (rugpjūčio 14 d. 19 val.) Semeliškių miestelio aikštėje pradėsime švęsti Semeliškių miestelio 745, Šv. Lauryno parapijos 520 ir Festivalio "Nuo Lauryno iki Roko“ 20 metų jubiliejus.