Žemės ūkio ministrė su eurokomisaru aptarė AKM padarinius

80-osios žemės ūkio parodos „Žalioji savaitė“ šalis partnerė yra Latvija, kuriai ši paroda taip pat yra jubiliejinė – 20-oji. Šiemet kartu su Vokietija dalyvaudama parodoje šeimininkės teisėmis Latvija pristato ne tik žemės ūkio produkciją, bet ir savo šalies tautinį paveldą.

Lietuvos stende apsilankęs Latvijos prezidentas Andris Beržinšas (Andris Bērziņš) ir žemės ūkio ministras Janis Duklavas (Janis Duklavs) palinkėjo ministrei sėkmingų metų.  „Latvijai teko nemaža atsakomybė kartu su Vokietija rengti pasaulinio masto parodą ir,manau, kad jiems ši užduotis puikiai pavyko, Latvijos stendas atrodo įspūdingai“, – gerų žodžių kaimynams negailėjo Virginija Baltraitienė.
Lietuvos kaimynė „Žaliosios savaitės“ lankytojams paruošė išskirtinį renginį – „Kulinarinį kelią“, kuriame dalyvaus visos aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusios šalys. „Kulinarinio kelio“ dalyvės Lietuva, Danija, Švedija, Suomija, Norvegija, Latvija, Estija, Lenkija, Vokietija ketina pristatyti savo nacionalinius patiekalus ir pavaišinti jais parodos dalyvius.
Į Lietuvos stendą kartu su savo komanda užsuko Europos Komisijos sveikatos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis. Žemės ūkio ministrė, Lietuvos Seimo nariai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, veterinarijos ir fitosanitrijos atašė Žilvinas Ilevičius,  ir kiti delegacijos nariai su juo aptarė afrikinio kiaulių maro padarinius, taip pat buvo kalbama apie naujų rinkų atvėrimą.  Komisaras  domėjosi vaikų mityba ir pabrėžė, kad svarbu yra pasirūpinti sveiku ir subalansuotu maistu mažiausiems.
Žemės ūkio ministrė taip pat susitiko su Vokietijos, Juodkalnijos, Gruzijos, Estijos, Moldovos, Austrijos, Vengrijos, Švedijos delegacijų atstovais.

Žemės ūkio ministerijos informacija<- Grįžti į atgal