Tyrimas: beveik pusė šalies gyventojų norėtų savo būstą atnaujinti pagal savivaldybių programas

Beveik pusė senų daugiabučių gyventojų norėtų, kad jų būstas būtų įtrauktas į savivaldybės atrinktų renovuoti daugiabučių sąrašą. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Factus Dominus“ ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų nuomonės tyrimas.

 „Tyrimo rezultatai rodo, kad žmonės pasitiki naujuoju renovacijos modeliu. Beveik pusės renovuotinų daugiabučių gyventojų noras savo namą atnaujinti pagal savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programas akivaizdžiai patvirtina šių programų gyvybingumą“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Nuo 2013 m. pradžios taikomas naujasis daugiabučių modernizavimo programos modelis paremtas tuo, kad savivaldybės atrenka atnaujintinus namus ir parengia jų renovacijos investicinius projektus. Šiuos projektus tvirtina valstybinę daugiabučių modernizavimo programą administruojanti BETA. Gyventojams praktiškai nereikia rūpintis namo atnaujinimo procesu. Už jį atsako savivaldybės paskirtas energinio efektyvumo didinimo programos administratorius. Jis ima paskolą, kuri teikiama gyventojams lengvatinėmis sąlygomis, organizuoja darbų ir paslaugų pirkimą, sudaro sutartis, prižiūri visą renovacijos eigą, kontroliuoja, kad darbai būtų atliekami nustatytais terminais ir kokybiškai.
Pirmajam renovacijos etapui artėjant pabaigos link, įsibėgėja antrasis. Antrajame renovacijos etape dalyvauja beveik visos šalies savivaldybės, atrinkusios 1700 neefektyviausiai energiją vartojančių daugiabučių, t.y. dvigubai daugiau nei pirmajame etape, kai savivaldybės buvo atrinkusios daugiau kaip 800 daugiabučių.
Šiuo metu yra suderinta 1500 antrojo renovacijos etapo investicijų projektų. Iš jų beveik 450 projektų jau yra pritarę gyventojai, arti 200 yra pradėti rangos darbų konkursai, iš kurių 80 daugiabučių atnaujinimui jau pasirašytos rangos sutartys.

LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal