Aktualijos Lietuvoje

2015 m. balandžio 13 d.
Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasideda balandžio 13 d.
2015 m. balandžio 13 d.

Vasaros laikas buvo įvestas karo metais. Taip buvo bandoma gauti didesnę ekonominę naudą, labiau išnaudojant žmones. Tačiau šiandien vasaros laiko turėtume atsisakyti, o dauguma šalių tai jau ir padarė, sako Vilniaus universiteto (VU) Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriaus pavaduotoja, Astronomijos observatorijos vedėja hab. dr. Gražina Tautvaišienė.

2015 m. balandžio 10 d.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, kad draudimas tik degalinėse esančioje parduotuvėse prekiauti tam tikra prekių grupe gali pažeisti Konkurencijos įstatymą ir Konstituciją. Stacionariose degalinėse įrengtos parduotuvės yra mažmeninės prekybos vietos, licencijuojamos ir prižiūrimos kaip visos įprastos parduotuvės, todėl siūlomi draudimai iškreiptų mažmeninės prekybos rinką, suteikdami išskirtines privilegijas prekybos centrams ir didžiosioms parduotuvėms.

2015 m. balandžio 10 d.

"Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą pavadinčiau dėlione, kurią dėliojame, ir mes ministerijoje, ir žemdirbiai, ir verslas. O galutinis rezultatas priklauso nuo mūsų pačių. Šiuo metu kuriamos taisyklės, vėliau pagal jas bus skirstoma parama mūsų ūkininkams“, - sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

2015 m. balandžio 8 d.

Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam įstatymų projektų paketui, kuris leis išsaugoti asmenų, pranešusių apie pareigūnų, valstybės tarnautojų ar darbuotojų galimai padarytas ar daromas korupcines veikas, konfidencialumą.

2015 m. balandžio 8 d.

Nuo gegužės 1 dienos Lietuvoje įsigaliosiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) įsakymas numato, kad visos šalies įmonės privalės kasos aparatu užregistruoti ne tik fiskalinius kvitus, bet ir sąskaitas - nefiskalinius kvitus bei juos spausdinti kontrolinėje juostoje. Šį sprendimą priėmusi VMI tikisi tokiu būdu pažaboti šešėlinę ekonomiką ir sumažinti mokesčių slėpimą Lietuvoje.

2015 m. balandžio 8 d.

Elektroninio turinio sprendimų kūrėjai nuo šiandien, balandžio 8 d., kviečiami teikti savo darbus elektroninio turinio sprendimų konkursui "Naujasis knygnešys 2015“. Konkurso nugalėtojams bus suteikta teisė atstovauti Lietuvai pasauliniame geriausių e. sprendimų konkurse "Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. "World Summit Award 2015 - WSA 2015“).

2015 m. balandžio 7 d.

Medžioklė, kaip etno kultūros dalis, Lietuvoje gyvuoja nuo seno. Medžiojami žvėrys Lietuvoje yra griežtai saugomi valstybės įstatymų, kurių privalu laikytis kiekvienam medžiotojui. Šiuo metu šalyje registruota per 30000 tūkstančių medžiotojų.