Prasideda žemės mokesčio deklaravimas – Elektrėnų savivaldybėje žemės mokestis paskaičiuotas 5,6 tūkst. žemės savininkų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Šiais metais Elektrėnų savivaldybėje žemės mokestis apskaičiuotas 5,6 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 215 tūkst. eurų: apie 180 tūkst. eurų sumokės gyventojai, 35 tūkst. eurų – įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų 3 tūkst. žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės. 2020 m. 5,6 tūkst. mokesčių mokėtojų buvo apskaičiuota 200 tūkst. eurų žemės mokesčio.

„Gyventojus, kurie naudojasi VMI e. paslaugomis, informacija apie mokesčius pasiekia greičiau ir patogiau. Nuo šių metų sužinoti ir sumokėti žemės mokestį yra dar paprasčiau, nes prie Mano VMI prisijungęs gyventojas, šalia žemės mokesčio sumos pamatys ir tiesioginio apmokėjimo mygtuką“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Vilniaus AVMI atstovė taip pat priduria, jog Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) e. pašto adresus nurodę mokesčių mokėtojai apie jiems suformuotą ir EDS patalpintą išsamią žemės mokesčio deklaraciją sulauks asmeninio e. laiško.

Vilniaus AVMI primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Mokesčio suma apskaičiuojama pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes, kurios yra tokios pat kaip ir praėjusiais metais, ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus[1], kurie svyruoja nuo 0,01 iki 4 proc. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės. Taip pat pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Visą informaciją apie žemės mokestį skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Žemės mokestis, taip pat VMI seminare: „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“. O į aktualiausius klausimus šia tema atsakome VMI tinklalaidėje „Kad žemės mokestis būtų paprastas“.

Informacija mokesčių klausimais teikiama bendruoju numeriu 1882 (+ 370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Identifikuoti Mano VMI naudotojai, paskambinę 1882 ir pasirinkę žemės mokesčio temą, apie mokėtiną sumą, terminus, įmokos kodą sužinoti gali iš karto automatiniu pranešimu, t. y. nelaukiant skambučio eilėje ir nedarbo metu.

Taip pat konsultacijos dėl individualios žemės mokesčio apskaičiavimo už 2021 m. bus teikiamos ir numeriu (8 5) 219 1777, pasirinkus temą „Žemės mokesčio apskaičiavimas”. Primename, jog apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu (8 5) 219 1777.

Evelina Španje-Štrimaitė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija <- Grįžti į atgal