Pašto skyriuose budi pareigūnai

Lietuvos paštas yra viena iš keturių organizacijų, kur šiuo metu nemokamai keičiami litai į eurus. Nuo Naujųjų metų, įvedus eurą, litai nemokamai į eurus keičiami ir keturiuose Panevėžio rajono pašto skyriuose.

Paštuose litai į eurus bus keičiami 60 kalendorinių dienų. Kad valiutos keitimas vyktų sklandžiai, papildomų saugos priemonių imasi ir Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai. Panevėžio rajone sausio-vasario mėnesiais pareigūnai budės ne tik prie pastatų, bet ir lydės į paštus ir iš jų vežamus pinigus, šitaip užtikrindami šios operacijos saugumą.
Lietuvoje sausio ir vasario mėnesiais litus į eurus keis 330 pašto skyrių. Paslauga  nemokama, valiuta keičiama oficialiu kursu 3,4528 Lt už 1 eurą. Vienu metu vienam asmeniui galima išsikeisti ne daugiau kaip 3 452, 8 lito (1 000 eurų).
Policija įspėja: į pašto skyrius išsiruošę ir pinigais nešini žmonės rizikuoja patekti į nusikaltėlių akiratį, kurie savo aukas gali nusižiūrėti, o vėliau patykoti. Dėl šios grėsmės pirmaisiais 2015-ųjų mėnesiais bus sustiprintas patruliavimas Panevėžio rajono kaimuose ir miesteliuose prie paštų, šalia kitų vietų, kur bus keičiami grynieji pinigai.
Pareigūnai ragina žmones keičiant pinigus neiti į bankus vieniems, paprašyti, kad juos palydėtų artimieji ar kaimynai. Taip pat nereikėtų girtis aplinkiniams apie keičiamas sumas. Vengti išsitraukti grynus pinigus, perskaičiuoti juos ar kitaip akivaizdžiai demonstruoti.
Policija dar kartą primena, kad sukčių reikia saugotis ne tik einant keisti valiutos į pašto skyrius, bankus, komercinių bankų skyrius ar kredito unijas. Reikėtų atsiminti, kad jokia institucija ar asmenys neturi nei telefonu, nei elektroniniais laiškais teirautis apie tai, kiek pinigų turima, prašyti padiktuoti sąskaitų numerių ar elektroninės bankininkystės sistemos duomenų, kortelių PIN kodų. Nei namuose, nei gatvėje litai į eurus nekeičiami, jokie pašto ar banko atstovai nesilanko gyventojų namuose. Patartina neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, netikėki skambučiais, siūlančiais registruoti banknotus, surašyti ar palankesnėmis sąlygomis iškeisti turimus pinigus. Ypač budrūs turėtų būti senyvo amžiaus žmonės.
Pareigūnai prašo gyventojų perspėti artimuosius apie sukčiavimo grėsmes.

Panevėžio apskr. VPK Panevėžio r. PK informacija<- Grįžti į atgal