Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga Lietuva pražys „Gyvais Tautos Žiedais“

Minint 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines šimtai Lietuvos švietimo įstaigų dalyvaus nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis Tautos Žiedas“. Jau antrus metus organizuojamos akcijos metu mokyklų ir darželių bendruomenių nariai žaismingai ir patraukliai paminės vieną svarbiausių valstybės istorinių datų. Švietimo bendruomenių nariai kovo 10 d. 10 val. kūrybiškai varijuodami Lietuvos vėliavos spalvomis suformuos gėlių žiedų kompozicijas iš skirtingų spalvų darbužiais apsirengusių dalyvių.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – patraukliomis ir jaunimą motyvuojančiomis formomis skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe.
Pasak Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdomojo direktoriaus Ronaldo Račinsko, „Gyvojo Tautos Žiedo“ kūrimas – tai galimybė ne tik kartu pasidžiaugti valstybės švente, bet ir supažindinti jaunimą su šalies istorija. „Norime priminti jaunajai kartai, kaip ir kokiomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė,  bei ugdyti supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną,“ – pabrėžė R. Račinskas.
Nacionalinę pilietiškumo akciją inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.

 <- Grįžti į atgal