Aktualijos Lietuvoje

2020 m. liepos 4 d.

Pastarosiomis dienomis vairuotojai pastebėjo vasarą gana neįprastą vaizdą - į kelius išvažiavo barstytuvai. Pasak AB "Kelių priežiūra", esant aukštai temperatūrai, prakaituoja ne tik žmonės, bet ir asfaltas. Kai danga įkaista, ima minkštėti bitumas, galimos deformacijos. Tam, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, bendrovė keliuose vykdo barstymo darbus - ant kelio pila skaldelę.

2020 m. liepos 4 d.
Dauguma Europos regiono gyventojų turi pasiruošti ilgai ir karštai vasarai. Remiantis Europos meteorologinių tarnybų prognozėmis, ši vasara bus šiltesnė ir sausesnė nei įprasta. Visuomenė, sveikatos priežiūros darbuotojai ir visuomenės sveikatos priežiūros institucijos turi būti pasirengusios dideliam karščiui ir pasiruošusios imtis priemonių apsaugoti žmones nuo galimo karščio poveikio sveikatai.
2020 m. gegužės 30 d.

Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypač svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis (PAGD) praeitais metais vykdomos gaisrų prevencijos akcijos "Gyvenkime saugiai“ rezultatais, autonominiai dūmų signalizatoriai yra įrengti apie

...
2020 m. gegužės 21 d.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, šiemet buvo įvaikinti 23 Lietuvoje be tėvų globos likę vaikai. Iš jų 12 įvaikino užsienyje gyvenančių lietuvių arba užsieniečių šeimos. Šiuo metu įvaikinimo laukia 368 galimi įvaikinti vaikai. Didžioji jų dalis (73 proc.) - vyresnio amžiaus (nuo 10 iki 17 metų), o vaikai iki 3 m. amžiaus sudaro vos 3 proc. Pasak vaiko teisių specialistų, galimų įvaikinti vyresnio amžiaus vaikų skaičiaus tendencija nesikeičia - vyresnio amžiaus va

...
2020 m. gegužės 21 d.

Per kovą-balandį Lietuvos medikus pasiekė beveik 28 mln. asmens apsaugos priemonių, kurių atskraidinimą organizavo Susisiekimo ministerija. Verčiant šiuos skaičius svorio matavimo vienetais, bendrai, tai yra 550 tonų, atskraidintų 21 lėktuvu. AB Lietuvos paštas, kuris rūpinosi šių priemonių logistika ir pristatymu į gydymo įstaigas, atskleidžia daugiau įdomių faktų: kiek kilometrų nuvažiuota, kiek ligoninių aplankyta, kiek ir kokių priemonių pristatyta.

...
2020 m. gegužės 21 d.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Vilniaus AVMI) primena, kad įvairias organizacijas ir meno kūrėjus, politines partijas bei profesines sąjungas gyventojai kasmet gali paremti skirdami jiems pasirinktą sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM) dalį. Šiemet jau kiek daugiau nei 3,3 tūkst. Elektrėnų savivaldybės gyventojų išreiškė savo sprendimą šiuo jokių papildomų išlaidų asmeniui nesudarančiu būdu paremti pasirinktą paramos gavėją.

...
2020 m. gegužės 6 d.
Savivaldybėms paskirstyta 2,9 mln. eurų, kuriuos Vyriausybė skyrė savivaldybių pavaldumo socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų premijoms už ypač svarbių užduočių vykdymą ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu.
2020 m. balandžio 18 d.
2020 m. balandžio 15 d.

Kasdien į ligonines atvyksta daugybė galimai koronavirusą nešiojančių žmonių. Nebūtinai su etikete "korona“. Ir nebūtinai į tas ligonines, kurias valstybė pagal sąrašą aprūpino reikalingomis apsaugos priemonėmis. Atvyksta į visas, visoje šalyje.

2020 m. balandžio 12 d.
2020 m. balandžio 12 d.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad karantinas tęsis iki balandžio 27 dienos 24 val.

Ministrų kabinetas sutiko, kad judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidėtų penktadienio vakarą ir tęstųsi iki pirmadienio vakaro.

2020 m. balandžio 12 d.

Karantino metu išaugę LP Express savitarnos terminalų siuntų kiekiai jau kelias savaites muša kalėdinius rekordus. Šioje statistikoje yra ir daugiau netikėtumų. Pasak AB Lietuvos paštas, didžiausi pokyčiai pastebimi mažuosiuose Lietuvos miestuose - karantino laikotarpiu kai kuriuose terminalais siunčiamų siuntų kiekiai išaugo net 75 proc., o lyginant su pernai metais, augimas siekia beveik 3 kartus.

2020 m. balandžio 12 d.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nustatyta, kaip karantino laikotarpiu tvarkyti mirusiųjų palaikus ir organizuoti jų laidotuves.

2020 m. balandžio 12 d.

Per pastaruosius keletą metų gyvenamųjų namų kvartalai Elektrėnuose pasikeitė iš pagrindų - vis daugėja modernizuotų daugiabučių, savivaldybė aktyviai prisideda prie jaukesnės ir tvarkingesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo. Kaimynystės pavyzdys taip pat motyvuoja: gerosios renovacijos patirtys sparčiai sklinda, žmonės aiškiai išskiria daugiabučių modernizacijos privalumus, kurių apstu - ne tik sumažėjusios išlaidos šildymui, bet ir geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi tur

...
2020 m. balandžio 2 d.

Dėl COVID-19 pandemijos ir karantino, Šv. Mišiose Lietuvos tikintieji ir toliau dalyvaus tik nuotoliniu būdu - net ir per Šv. Velykas, svarbiausią krikščionims šventę. Apie tai pranešė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivysk. Gintaras Grušas.