Aktualijos Lietuvoje

2021 m. vasario 14 d.

Įsirenginėdami individualų namą ar sodybą, komercines, gamybines ar prekybos patalpas ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, turėsite pasirūpinti vietine kanalizacija ir apsispręsti koks bus jūsų pasirinkimas: nuotekų surinkimo talpyklos ar nuotekų valymo įrenginiai.

2021 m. vasario 4 d.

Trumposios maisto tiekimo grandinės yra nauda ir vietos gamintojams, ir vartotojams. Tai teiginys, kurį patvirtins ne tik žemės ūkio specialistai, bet ir žemės ūkio bendrovės, jau dalyvaujančios šiame procese.

2021 m. sausio 18 d.

"Modernus žemės ūkis - perspektyvus žemės ūkis“, - tokios pozicijos laikosi Kazlų Rūdos savivaldybės Pavabalkšnio kaime ūkininkaujanti Dalia Kairaitienė. Kiek leidžia galimybės, į kartu su sutuoktiniu Aidu plėtojamą pienininkystės ūkį investuoja savarankiškai. Tačiau, prireikus atnaujinti melžimo aikštelę, ūkininkai pabandė paramos kreiptis pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį "Parama

...
2021 m. sausio 11 d.
Tekstų vertimas iš tiesų itin paklausi paslauga, todėl ir pasiūlos yra nemažai. Turbūt daugelis supranta, jog kuo daugiau pasiūlos, tuo mažesnės kainas. Konkurencija turi įtakos tam, jog kainos siūlomos kuo pigesnės. Vertėjai, kurie nesulaukia daug užsakymų, siūlo kuo pigesnes kainas, jog galėtų užsidirbti. Visgi, tie, kurie gauna daug užsakymų, nemažina kainų, todėl sutaupyti retai galima tuomet, kai pasirenkamas profesionalus vertėjas.
2021 m. sausio 11 d.

Atsiradus internetui, dauguma parduotuvių, paslaugų teikimo įmonių, reklamos galimybių persikėlė į virtualią erdvę. Ir tai yra išties patogu, nes dauguma žmonių turi kompiuterius ar išmaniuosius telefonus, kuriuose yra interneto ryšys. Taigi visą dominančią informaciją galima susirasti neišeinant iš namų.

2021 m. sausio 11 d.
Aplinkos stebėjimas svarbus, kadangi stebint aplinką galima ne tik išvengti galimų nesklandumų, bet ir valdyti situaciją. Vaizdo stebėjimo sistemos populiarios. Nereikia stebėtis populiarumu. Kameros naudingos, todėl dažnai perkamos. Akivaizdu, jog vaizdo stebėjimo sistemas perka tie, kurie turi verslus. Turbūt ir taip aišku, jog į restoraną geriau nesibrauti. Kodėl? Nes visa tai bus užfiksuota ir vagys bus greitai išaiškinti.
2021 m. sausio 11 d.
Statybos yra sudėtingas darbas, kadangi reikia pasirūpinti statymu, prekėmis ir kitais dalykais. Dažnai žmonės supranta, jog statybos yra sudėtingas procesas tuomet, kai pradeda statybų darbus. Pasirūpinti reikia įvairias dalykais. Statybinėmis atliekomis pasirūpinti yra sudėtingiau nei gali pasirodyti. Kai kuriems atrodo, jog galima sukrauti šiukšles į maišelius ir išvežti. Toks pasirinkimas yra nebrangus ir atrodo patogus.
2021 m. sausio 11 d.
Saulės elektrinių paklausa didėja ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Kai kuriems atrodo neracionalu rinktis saulės elektrinių Lietuvoje, kadangi saulė čia apsilanko ne taip dažnai, kaip užsienyje. Užsienyje daugiau šviesos, tačiau tai nereiškia, jog neapsimoka pirkti saulės elektrinės kitose šalyse. Pirkti saulės elektrinę apsimoka net ir tiems, kurie nesidžiaugia saule kiekvieną dieną.
2021 m. sausio 11 d.

Turbūt ne kartą girdėjote, jog odontologų siūlomos paslaugos brangios. Tiesos tame yra, kadangi kai kurios klinikos siūlo brangias kainas už dantų taisymą ir kitas procedūras, kurios galėtų būti pigesnės. Dantų taisymas brangus, tačiau ne toks brangus kaip kitos procedūros. Dantų implantai brangūs, todėl dantų protezavimo kainos brangios. Dantų protezavimas gali kainuoti brangiai. Kainos siekia ne tik tūkstantį, bet ir daugiau. Kartais dantis nesiruošiama keisti ar įstatyti dėl to, nes tai kainu

...
2021 m. sausio 7 d.

Kiekvienas naujai įsikuriantis namų ūkis, o taip pat ir kiekvienas ūkininkas turės pasirinkti ir nuspręsti, kaip bus apdorojamos darbo proceso rezultatu atsiradusios nuotekos. Vienas paprasčiausių ir populiariausių būdų - prisijungimas prie centralizuotos kanalizacijos, kuri šiuo metu yra plačiai prieinama. Tačiau tokia galimybė tikrai yra ne visur, tad tinkamai pasirūpinti namų ūkio nuotekų ar nedidelio ūkio srutų surinkimu, saugiu likvidavimu, perdirbimu ir išvalymu, gali tapti sunkia užduotim

...
2020 m. gruodžio 26 d.

Žmonių veiklai ir pramonės industrijai nesustojamai augant, vis labiau aktualus tampa vandens panaudojimo ciklas, kad galėtume mėgautis nenutrūkstamais kokybiškais procesais ir kaip galėdami mažiau kenktume gamtai.

2020 m. lapkričio 21 d.

"Kiek save pamenu - visą laiką padėdavau tėvams ūkyje, tad savo ūkio įkūrimas buvo tik laiko klausimas“, - savo pasirinkimą apibūdina prieš trejus metus Kelmės rajone ūkininkauti pradėjęs 29 metų Tautvilas Putvis.

2020 m. lapkričio 20 d.

Šiais metais ypatingas dėmesys skirtas smulkiems šeimos ir vidutiniams ūkiams bei jauniesiems ūkininkams paremti. Daugeliui tai tapo galimybe modernizuoti ar net išsaugoti savo ūkius.

2020 m. lapkričio 13 d.

Anykščių rajono jaunieji ūkininkai Kotryna ir Algimantas Meidai prieš porą metų įsteigė smidrų ūkį. Pasinaudodami parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui 2018 metais jie 2 ha plote įsteigė smidrų plantaciją. Jų svarbiausias pagalbininkas išaugintai produkcijai realizuoti - socialiniai tinklai.

2020 m. lapkričio 13 d.

Dėl koronaviruso epidemijos nukentėję žemės ūkio produktų perdirbėjai - žemės ūkio veiklos subjektai, savarankiškai vykdantys veiklą asmenys, mažos ir labai mažos įmonės galės pasinaudoti išimtine jiems skiriama laikina parama pagal naują Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonę "Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ), kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“. Paraiškas paramai gauti galima teikti iki lapkričio

...