Aktualijos Lietuvoje

2015 m. sausio 30 d.

Ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybė pritarė sprendimo projektui skirti 100 tūkstančių eurų Panevėžio ledo arenos statybai. Dar 200 tūkstančių eurų arenos projektui skyrė Nacionalinė ledo ritulio lyga. Planuojama, jog spalio pirmą dieną Panevėžyje jau veiks ledo arena su dirbtiniu šaldymu ir stogu. Tai leis panevėžiečiams naudoti ledą 5-7 mėnesius per metus šaltuoju metų laiku.

2015 m. sausio 30 d.

Šiaurės Lietuvoje galvijų laikoma nedaug, nes čia labai geros žemės ir vyrauja augalininkystė, tačiau pieno kooperatyvų sutiksime ir čia. Vienas iš jų - "Šiaurės pienas“, subūręs per 70 smulkiųjų pieno gamintojų Pakruojo r. Kaip juokauja kooperatyvui 8 metus vadovaujantis Ramūnas Livanas, šiame krašte nelabai daugiau kooperacijos apraiškų ir rasime.

2015 m. sausio 30 d.

Ūkio ministerija kviečia klasterių atstovus teikti paraiškas gauti paramą klasterių tarpvalstybiniam ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui už Europos Sąjungos (ES) ribų stiprinti pagal 2014-2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų ir vidutinių įmonių programos (COSME) Europos Komisijos kvietimą "Klasteriai veikia tarptautiniu mastu“. Iš viso pagal šį kvietimą Europos Komisija per dvejus metus COSME programoje dalyvaujančioms valstybėms paskirstys 3,75 mln. eurų.

...
2015 m. sausio 28 d.

Mokesčiai už atsiskaitymą banko kortelėmis visoje Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti vienodi ir mažesni negu dabar. Tokiam sprendimui, dėl kurio jau sutarta su ES Taryba, antradienį pritarė Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas.

2015 m. sausio 27 d.

Prasidėjo registracija į trečią kartą organizuojamas bėgimo varžybas.

2015 m. sausio 27 d.

Siekiant apsaugoti Lietuvos vartotoją nuo žaislų, neatitinkančių saugos reikalavimų, 2015 m. numatyta dar labiau sumažinti cheminių medžiagų kiekį žaisluose, taip pat ketinama vykdyti nuolatinę ir griežtą rinkos priežiūrą. Praėjusiais metais Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos iniciatyva iš rinkos pašalintos 7 rūšių lėlės dėl jose esančių pavojingų cheminių medžiagų - ftalatų, dar 18 rūšių lėlių dėl tokio pat pavojaus pašalino importuotojas savanoriškai.

...
2015 m. sausio 23 d.

Vasario 1 dieną būrys Lietuvos ledo ritulio mokyklų auklėtinių kvies naujokes išbandyti ledo ritulį Vilniaus Akropolio ledo arenoje. Tai svarbus renginys visai Lietuvos ledo ritulio visuomenei, nes tikimasi, kad šis žaidimas užburs daugiau naujokių ir tai padės įgyvendinti mažųjų sportininkių svajonę po kelerių metų susiburti į Lietuvos merginų rinktinę.

2015 m. sausio 23 d.

Projektuojant šiuo metu statomą "Rail Baltica“ vėžę nuo Lenkijos-Lietuvos valstybių sienos iki Kauno, buvo atsižvelgta į visus veiksnius, galinčius turėti neigiamos įtakos aplinkai ir gyventojams. Vienas pastarųjų - oro tarša.

2015 m. sausio 20 d.

Pilni vežimėliai prekių, prie kasų nusidriekusios eilės pirkėjų, sausakimšos automobilių stovėjimo aikštelės - toks vaizdas buvo matomas savaitgalį, apsilankius Lenkijoje esančiuose prekybos centruose, rašo Alytusplius.lt. Pabūgę kainų eurais Lietuvoje, žmonės graibsto lenkiškus maisto produktus tikindami, kad jie kur kas pigesni. O jie Lenkijoje gerokai pigesni.

2015 m. sausio 20 d.

Aistros dėl Baltijos jūros žuvų kvotų skirstymo taisyklių nerimsta. Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žvejų atstovai ir vėl niekaip nesutarė dėl kvotų skirstymo principų. "Laikas bėga, o per Jūsų nesugebėjimą susitarti visi žvejai negali žvejoti. Privalome priimti sprendimą ir eiti į priekį“, - sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir pasiūlė galimą išeitį.

2015 m. sausio 20 d.

Lietuvos visuomenėje didelio atgarsio sulaukė paauglių savižudybės, įvykusios per pastarąsias kelias savaites. Dar labiau neramina statistika, kuri rodo, kad tiek patyčios, tiek paauglių savižudybės jau yra tapusios įprastu reiškiniu.

2015 m. sausio 20 d.

Išanalizavus suinteresuotų šalių pastabas, artimiausiu metu bus paskelbtas ir tarptautinis viešasis pirkimas. Jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, preliminariai planuojama, jog elektros skaitiklių įrengimo darbai prasidės 2016-ųjų pirmąjį ketvirtį. Privatūs klientai, dalyvausiantys projekte, buvo atrinkti pagal vidutinio elektros energijos suvartojimą, daugiabučiame name esantį butų kiekį ir atsižvelgiant į esančią LESTO elektros tinklų infrastruktūrą.

...
2015 m. sausio 20 d.

Naujos prisijungimo prie šilumos tinklų taisyklės turėtų atpiginti šilumą ir, pasak Kainų komisijos pirmininkės Dianos Korsakaitės, neleisti didiesiems šilumos rinkos dalyviams piktnaudžiauti turima įtaka.

2015 m. sausio 20 d.

Ūkio ministerija kviečia verslo organizacijas, klasterių koordinatorius teikti paraiškas gauti paramą grupinėms eksporto iniciatyvoms - labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose parodose, mugėse, verslo misijose. Šiuo kvietimu projektams įgyvendinti bus paskirstyta 4,6 mln. eurų investicijų iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.

2015 m. sausio 19 d.

Regis, pasaulis pagaliau išties susidomėjo Lietuva kaip patrauklia kelionių, turizmo kryptimi. Praėjusiais metais Lietuvą į turizmui patraukliausių šalių dešimtuką trečiu numeriu įtraukė tarp viso pasaulio turistų populiarus kelionių gidas "Lonely Planet“. O visai neseniai Lietuva pateko į "Forbes“ - pasaulyje vieno autoritetingiausių verslo leidinių - sudaromus šalių reitingus.