Aktualijos Lietuvoje

2014 m. lapkričio 7 d.

Seimas pritarė teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pasiūlymams įteisinti piliečių balsavimą internetu.

2014 m. lapkričio 7 d.
Penktadienį Vokietijos sostinėje prasideda renginiai skirti Berlyno sienos griuvimo 25 m. sukakčiai paminėti.
2014 m. lapkričio 7 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Berlyne atsiėmė "Auksinės Viktorijos" (vok. "Goldene Victoria") apdovanojimą, skirtą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims už europietiškumą. Savo kalboje Prezidentė pabrėžė, kad šis apdovanojimas - visų Lietuvos žmonių pastangų ir ryžto kurti stiprią europietišką valstybę įvertinimas.

2014 m. lapkričio 6 d.

Kaip žinia, artėja žemės mokesčio sumokėjimo terminas. VMI poskyriai sulaukia begalės klausimų apie mokesčio dydį, mokėjimo sąlygas ir pan. Bendromis jėgomis parengėme informaciją aktualiais klausimais apie žemės mokesčio mokėjimą. Esame pasiruošę bendradarbiauti, tartis dėl viešinimo sąlygų. Jeigu būtų Jums įdomu, galime suorganizuoti interviu su VMI poskyrių vedėju arba Vilniaus AVMI viršininke. Taip pat atsakysime į Jums iškilusius klausimus.

...
2014 m. lapkričio 6 d.

Elektros skirstymo bendrovė LESTO per trejus metus įrengs trečdaliu daugiau kontrolinių skaitiklių, kurie nuotoliniu būdu tikrina klientų elektros energijos vartojimą. Numatoma, kad per devynerius metus dėl to bendrovė gaus beveik 16 mln. litų papildomų pajamų ir tai užtikrins palankesnes elektros kainas klientams.

2014 m. lapkričio 6 d.

"Švarus požeminis vanduo - didžiulis Lietuvos turtas ir jam apsaugoti skirtos specialios stebėsenos ir tyrimų programos. Jos apima ir visas naftos gavybos aikšteles. Daugiamečio monitoringo duomenys rodo, kad šalyje eksploatuojami naftos gręžiniai neteršia požeminio vandens“, - sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

2014 m. lapkričio 6 d.

Tradiciškai rengiami Baltijos (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) ir Šiaurės (Suomijos, Švedijos ir Danijos) valstybių ES reikalų ekspertų susitikimai ("3+3“) suteikia galimybių koordinuoti regionines pozicijas įvairiais žemės ūkio ir žuvininkystės klausimais, taip laimėti didesnę įtaką Europos Sąjungoje. Šią savaitę Žemės ūkio ministerijoje surengtame susitikime buvo aptarti lapkričio 10-11 d. Briuselyje įvyksiančios Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos klausimai.

...
2014 m. lapkričio 6 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad 2014 m. lapkričio 6 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos inicijuoja Atšvaitų dieną.

2014 m. lapkričio 6 d.

Nuo kitų metų sausio pradžios 60 kalendorinių dienų 330-yje paštų litai bus nemokamai keičiami į eurus. Tam Lietuvos paštas visoje šalyje papildomai įdarbins 75 darbuotojus.

2014 m. lapkričio 5 d.

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas Kauno apskrities vyriausiajam komisariatui rekomendavo vykdyti teismo nutarimą ir grąžinti pareiškėjui G. R. vairuotojo pažymėjimą, o Policijos departamentui - kontroliuoti ir koordinuoti pavaldžių policijos įstaigų veiklą atkreipiant jų dėmesį į įsiteisėjusių teismo sprendimų vykdymo privalomumą.

2014 m. lapkričio 5 d.

Jauni šalies gyventojai linkę atidėti šeimos sukūrimą iki 30 metų ir vėlesniam laikui. Šiuo metu 37 proc. 20-29 m. gyventojų yra "neįsipareigoję“ - nėra susituokę, negyvena partnerystėje, neturi nuolatinio draugo ar draugės.

2014 m. lapkričio 5 d.

Lietuvos Respublikos Gamtinių dujų įstatyme nustatyta, kad gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainos nustatomos metams. Vadovaudamasi įstatymo nuostatomis, AB "Amber Grid“ valdyba 2014 m. lapkričio 5 d. priėmė sprendimą dėl gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainų, galiosiančių nuo 2015 m. sausio 1 d. AB "Amber Grid“ valdybos priimtas sprendimas bus pateiktas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (toliau - Komisija) suderinti.

...
2014 m. lapkričio 5 d.

"Renovacijos "virusui“ Lietuvoje plisti vis palankesnės sąlygos. Jis skverbiasi ne tik į senus daugiabučius gyvenamuosius namus, bet ir į viešuosius pastatus. Dabar parengta Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programa numato iki 2020 m. atnaujinti ne mažiau kaip 700 tūkst. kvadratinių metrų šių pastatų ir ne mažiau kaip 20 proc. sumažinti sąnaudas jiems šildyti. Renovuotų viešųjų pastatų šildymas kainuos gerokai pigiau, ir tai leis valstybei bei savivaldybėms sutaupyti nemažai lėšų

...
2014 m. lapkričio 5 d.

Daugiau nei 3 000 Lietuvos įmonių viešai įsipareigojo nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti kainas ir prisijungė prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Šie ūkio subjektai įgijo teisę per 10 000 savo valdomų prekybos ir paslaugų teikimo vietų žymėti specialiu ženklu "Perskaičiuota sąžiningai“.

2014 m. lapkričio 4 d.
Praėjus daugiau nei parai nuo separatistų surengtų "rinkimų" vadinamosiose Donbaso ir Luhansko respublikose, šių rezultatų kol kas nepripažino nė viena pasaulio valstybė.