Aktualijos Lietuvoje

2014 m. lapkričio 4 d.
Praėjus daugiau nei parai nuo separatistų surengtų "rinkimų" vadinamosiose Donbaso ir Luhansko respublikose, šių rezultatų kol kas nepripažino nė viena pasaulio valstybė.
2014 m. lapkričio 4 d.

Rugpjūčio - spalio mėnesiais Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija (LRKD) organizavo lėšų rinkimo kampaniją, kurios metu skatino Lietuvos gyventojus aukoti nukentėjusiems nuo konflikto Rytų Ukrainoje. Norintys prisidėti galėjo tai padaryti skambindami arba siųsdami žinutes trumpaisiais numeriais, sekdami specialia nuoroda organizacijos internetinėje svetainėje ar pervesdami paramą į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos banko sąskaitas.

2014 m. lapkričio 4 d.

Šiandien, lapkričio 4 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitikime su Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) generaliniu direktoriumi Francisu Gurry ir Inovatyvios ekonomikos tarybos (IET) posėdyje aptarė intelektinės nuosavybės svarbą, skatinant Lietuvos inovatyvumą ir konkurencingumą, patentų ir inovacijų vaidmenį šalies ūkio plėtrai.

2014 m. lapkričio 4 d.

Šiemet žuvų įveisimui į valstybinius vandens telkinius Aplinkos ministerija skyrė 2,5 mln. Lt. Iki šiol jau įžuvinta apie 260 tūkst. įvairių žuvų jauniklių.

2014 m. lapkričio 3 d.

Rusijos embargą lengviau išgyvens apsukrūs ir išradingi verslininkai, atrandantys naujas eksporto kryptis - viena tokių yra musulmoniškos rinkos. Specialistų ir verslininkų teigimu, lietuviškų produktų eksportas kitais metais į musulmoniškas šalis augs kelis kartus. Svarbiausia dabar yra ne tik atrasti naujas rinkas, bet ir tinkamai sertifikuoti produkciją, siekiant palengvinti kelią į islamo šalis.

2014 m. lapkričio 3 d.

Aplinkos ministerija primena, kad statybinės atliekos statybvietėje turi būti išrūšiuotos ir laikomos atskirai. Ši prievolė įsigaliojo rugsėjo 15 d., aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui patikslinus Statybinių atliekų tvarkymo taisykles.

2014 m. lapkričio 3 d.

Europos Komisijai praėjusių metų vasarą priėmus sprendimą taikyti Lietuvos žemdirbiams tiesioginių išmokų (TI) moduliaciją ir papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų (PNTI) mažinimą, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos vadovybė su tuo nesutiko.

2014 m. lapkričio 3 d.

Kauno technologijos universitetas (KTU) vis plačiau Lietuvai praveria duris į Azijos tigru dėl staigaus ekonominio šuolio vadinamą Taivaną. Spalį KTU dėstęs Nacionalinio Tsing Hua universiteto finansų profesorius Che-Chunas Linas į savo tėvynę parvežė svarbią žinią apie aukštą studijų kokybę mūsų šalyje ir siekį skatinti mokslo, technologijų ir verslo bendradarbiavimą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Spalio 27-30 d. Niujorke ir Los Andžele (JAV) Lietuva ne tik pirmą kartą prisistatė specializuotoje turizmo parodoje žiniasklaidos profesionalams "VEMEX 2014“ (Visit Europe Media Exchange), bet ir surengė išsamų šalies pristatymą Los Andželo turizmo sektoriaus ir žiniasklaidos atstovams.

2014 m. lapkričio 3 d.

Penktadienį verslininko ir kosmoso entuziasto Richardo Bransono bendrovės "Virgin Galactic“ erdvėlaivį "SpaceShipTwo“ ištiko katastrofa. Jis sudužo bandomojo skrydžio metu, žuvo pilotas, antras - sunkiai sužeistas.

2014 m. lapkričio 3 d.

Raketa nešėja "Antares“, turėjusi nuskraidinti automatinę krovininę kapsulę į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), sprogo antradienį, praėjus kelioms sekundėms po starto iš komercinio kosmodromo Virdžinijoje. Penktadienio vakarą paaiškėjo, kad raketa sprogo ne dėl konkretaus techninio gedimo pakilimo metu, o buvo susprogdinta pačios NASA.

2014 m. lapkričio 3 d.

Seime įregistruotos Švietimo įstatymo pataisos, siūlančios mokyklų direktoriams įvesti penkerių metų kadencijas. Mokyklų vadovų asociacija tikina, kad kalbos apie rotaciją skaudina ir reiškia abejones: ar atsirastų jaunų žmonių, norinčių ir galinčių dirbti tokį darbą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo subjektus kviečia teikti paraiškas pagal pirmąjį Lietuvai skirtą kvietimą. Paraiškas galima teikti iki š. m. gruodžio 8 dienos. Pagal EKA programą per dvejus metus Lietuvos verslo ir mokslo atstovams gali būti finansuota projektų už 2 mln. eurų.

2014 m. lapkričio 3 d.

Jeigu išgirsite gaudžiant medžiotojų ragą, žinokite, kad lapkričio 3 d. per šv. Huberto medžiotojų globėjo vardadienį, minima Medžiotojų diena. Anksčiau medžioklė - tai buvo kasdienis užsiėmimas ir medžiojo bene visi: nuo kunigaikščių iki kaimo gyventojų. Šiandien medžioklė jau nebėra būtinybė, tačiau vis dar populiarus pomėgis, laisvalaikio praleidimas, galimybė susitikti su bendraminčiais, pabūti gamtoje. Juolab, kad Lietuva priskiriama prie aukštą medžioklės kultūrą puoselėjančių Europos vals

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Daugiau kaip 10 metų keliamos aplinkosaugos problemos vis dar yra terra incognita daugeliui žurnalistų. Sudėtingi gamtos pokyčiai, moksliniai tyrimai, atliekų rūšiavimo ir surinkimo sistemų painiava reikalauja specializuotų žinių bei plataus žurnalistinio matymo. Tai paskatino Elektronikos Platintojų Asociaciją (EPA) ir Lietuvos žurnalistų sąjungą inicijuoti konkursą jauniesiems žurnalistams "Moki žodį, myli gamtą“. Žurnalisto gyslelę turintys Lietuvos moksleiviai kvie

...