Aktualijos Lietuvoje

2014 m. gruodžio 30 d.

Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui nuo sausio 1 d. 10 proc. padidinti mažiausiai uždirbančių pedagogų - darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų - algas. Tam 2015 m. skiriama per 30 mln. litų. Vidutiniškai atlyginimai didės apie 200 litų.

2014 m. gruodžio 18 d.

Ruošdamasis 2015-iesiems ir Lietuvos narystei euro zonoje, Lietuvos paštas vykdo paskutiniuosius darbus, susijusius su euro įvedimu. Metų sandūroje, gruodžio 30 - sausio 1 dienomis bus atnaujinama Lietuvos pašto informacinė sistema ir atliekami kiti būtiniausi parengiamieji darbai, o jau sausio 2 d. gyventojai laukiami 330-yje paštų, kuriuose 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo datos litai bus neatlygintinai keičiami į eurus.

2014 m. gruodžio 17 d.

Dešimtą kartą vyksiančio verslo idėjų konkurso "Verslauk!” organizatoriai skaičiuoja, kad per dešimtmetį sukurtas 71 naujas verslas, kurio dėka įsteigta virš 170 naujų darbo vietų. Iš viso per dešimtmetį konkurse dalyvavo daugiau nei 16 000 dalyvių, gauta daugiau nei 6 000 paraiškų. Tarp "Verslauk!“ konkurso dalyvių ir laimėtojų sąraše galima rasti žinomas įmones kaip Dalinuosi.lt, Lėkštė.lt, "Barzdaskučiai“, "Čiop Čiop“, Etaksi.lt ir daugelis kitų.

...
2014 m. gruodžio 17 d.

Penkios laisvos dienos šventiniu laikotarpiu gali ne tik asocijuotis su poilsiu, bet ir su didžiuliu stresu. Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, net 73 proc. žmonių prieš didžiąsias žiemos šventes nerimauja, kad nespėtos įvykdyti darbo užduotys gali sugadinti šventinį laikotarpį, ketvirtadalis dažniausiai bijo, jog teks darbuotis ir per šventes, beveik tiek pat tuo metu nenustoja galvoti apie darbą. Be to, 41 proc. dirbančiųjų nuolat jaučia spaudimą dirbti viršvalandžius ne tik dėl

...
2014 m. gruodžio 17 d.

Sausio 10-17 d. į Vilniuje specialiai jiems organizuojamą palaikymo stovyklą atvyksta aštuoniolika 10-15 m. vaikų iš Rytų Ukrainos, kuriuos karas palietė tiesiogiai - šeimos nariai kariauja, žuvę ar dingę be žinios. Stovykla organizuojama, siekiant suteikti nuo Ukrainos vaikams galimybę bent trumpam atsipūsti jaukioje ir saugioje namų aplinkoje, kartu su lietuviais vaikais dalyvauti smagioje programoje, užmegzti glaudesnius socialinius ryšius su bendraamžiais čia, Lietuvoje.

...
2014 m. gruodžio 16 d.

Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

2014 m. gruodžio 15 d.

Pastaruosius dvejus metus neapykantos nusikaltimų Lietuvoje registruojama mažiau, daugiausia baudžiamųjų bylų dėl neapykantos skatinimo ir kurstymo yra tautybės ir seksualinės orientacijos pagrindu.

2014 m. gruodžio 14 d.

Lietuviškas mentalitetas ar tautos prakeiksmas, kad stovint ant didžiųjų metų švenčių slenksčio, retam pavyksta jį peržengti nepakėlus taurelės vienokio ar kitokio alkoholinio gėrimo? Gal kam ir įprasta manyti, kad "atsipalaidavimas“ per šventes - nieko tokio. Bet žalingų įpročių prevencijos specialistai įspėja - kultūringas, saikingas gėrimas yra tik alkoholio pramonės magnatų sugalvota nesąmonė, tiesiausiu keliu vedanti į alkoholizmo liūną. Dar blogiau, jei "kultūringai

...
2014 m. gruodžio 12 d.

Nuo lapkričio 25 dienos visoje Lietuvoje vykęs projektas "Įsileisk GERUMO PATRULIUS į savo namus“ pasiekė kulminaciją. Projekto metu daugiau nei 1000 savanorių iš visos Lietuvos aplankė 20 000 šeimų ir susitiko su daigiau nei 60 000 žmonių.

2014 m. gruodžio 12 d.

Artėjant didžiosioms metų šventėms Aplinkos ministerija primena apie organizuojamą akciją "Parsinešk Kalėdas į savo namus“ ir ragina nekirsti medelių savavališkai.

2014 m. gruodžio 12 d.

Tiesioginės išmokos yra labai svarbi žemdirbių pajamų dalis. Nuo gruodžio 1 d. pradėta mokėti pagrindinė tiesioginių išmokų dalis. Tiesioginės išmokos pareiškėjams bus išmokėtos iki kitų metų birželio 30 d. Iš viso iki šių metų pabaigos ketinama išmokėti 878,647 mln. litų ES tiesioginių išmokų ir dar apie 422 mln. litų - iki 2015 m. birželio 30 d.

2014 m. gruodžio 12 d.

Atsižvelgiant į darbo pobūdį, jeigu darbuotojui yra patogiau atlikti sulygtą darbą arba jo dalį ne darbovietėje, o kitose jam priimtinose vietose, su darbdaviu galima susitarti dėl nuotolinio darbo.

2014 m. gruodžio 12 d.

"Nusimauk kelnes. Tai geram tikslui!” - toks naujos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) akcijos šūkis, siekiantis paraginti žmones aktyviau įsitraukti į labdaringą veiklą bei paaukoti šiltų drabužių ir avalynės, kurių šiuo metu itin trūksta įvairioms pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

2014 m. gruodžio 10 d.

Siuntų savitarnos terminalus LP EXPRESS 24 valdanti bendrovė "Baltic Post“ skaičiuoja, kad paskutinėmis lapkričio savaitėmis per terminalus siųsta beveik dvigubai daugiau siuntų nei įprasta. Tokiems rezultatams įtakos turėjo augęs siuntų skaičius iš elektroninių parduotuvių.

2014 m. gruodžio 10 d.

Valstybinis turizmo departamentas prei Ūkio ministerijos (toliau - Departamentas) informuoja ir papildomai atkreipia dėmesį, kad įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo redakcijai nuo 2014-11-01 svečių namai tapo privalomai klasifikuojama apgyvendinimo paslauga.