Aktualijos Lietuvoje

2015 m. sausio 12 d.

Vienas įtakingiausių ir žinomiausių JAV žiniasklaidos kanalų CNN vakar išplatino pranešimą, kuriame skelbiama, kad Lietuvoje įvestas euras bei patariama, kokius objektus vertėtų aplankyti atvykus į Lietuvą. Tarp 11 išskirtinių objektų - ir Druskininkų "Snow Arena“.

2015 m. sausio 12 d.

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) parengė naują hidrogeologinių grėsmių žemėlapį. Jame parodytos vietos, kuriose gali prasiveržti požeminis vanduo.

2015 m. sausio 12 d.

Jau ketvirtą mėnesį gyventojai visą parą aktyviai praneša apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Į Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojus gruodį kreiptasi daugiau nei 600 kartų.

2015 m. sausio 12 d.
Po savaitgalį siautusio uraganinio vėjo Lietuvoje ankstų pirmadienio rytą apie 7 tūkst. vartotojų buvo netiekiama elektra.
2015 m. sausio 12 d.

Sausio 12 d., sukanka 96 metai nuo tada, kai 1919 m. Kaune, gydytojų Roko Šliūpo, Jurgio Aleknos, provizoriaus Jono Makausko ir kitų medikų iniciatyva buvo sukviestas steigiamasis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos susirinkimas. Jo metu Draugijos pirmininku išrinktas R. Šliūpas, o ši data kiekvienais metais minima kaip Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos įkūrimo diena.

2015 m. sausio 8 d.

Kaip automobilių pardavėjai baigė 2014-uosius, taip pasitiko ir naujus metus: Kauno automobilių turgus ir automobilių aikštelės tuščios, pagrindiniai pirkėjai atostogauja. Pardavėjai viliasi, kad didysis automobilių prekybos sezonas prasidės nutirpus sniegui. Pirkėjams sausis ir vasaris - idealus deryboms.

2015 m. sausio 8 d.

Lietuvos paštas yra viena iš keturių organizacijų, kur šiuo metu nemokamai keičiami litai į eurus. Nuo Naujųjų metų, įvedus eurą, litai nemokamai į eurus keičiami ir keturiuose Panevėžio rajono pašto skyriuose.

2015 m. sausio 7 d.

Rusijai užpuolus Ukrainą tapo aišku, kad karas nebūtinai turi vykti kažkur toli: jei agresorius panorės, jis gali kilti ir Lietuvoje.

2015 m. sausio 7 d.

Apie tai, kad Lietuvos tautinėmis mažumomis Rusija naudojasi kaip pretekstu skaldyti Lietuvos visuomenę ir didinti šalies bendruomenių socialinę atskirtį bei kurstyti etninę nesantaiką, Valstybės saugumo departamentas perspėjo dar rugsėjį. Ką tik baigtas Lietuvos teisės instituto specialistų tyrimas patvirtina, kad įtampa tarp Lietuvoje gyvenančių etninių grupių padidėjusi.

2015 m. sausio 7 d.

Kodėl Lietuvos ortodoksai ir katalikai Kalėdas švenčia skirtingu laiku?

2015 m. sausio 7 d.

Valstybės kontrolės 2015 m. valstybinio audito programoje numatyti 106 auditai (40 iš jų - veiklos ir 66 finansiniai (teisėtumo) auditai).

2015 m. sausio 6 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad, apsimesdami inspektoriais, pas gyventojus lankosi sukčiai, kurie siūlo surašyti namie laikomus pinigus. VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė sako, kad sukčiai kartais atsineša ir padirbtą neva VMI dokumentą.

2015 m. sausio 6 d.

Naftos kaina toliau mažėja. Apie tai skelbia BBC, nurodydama, jog pirmą kartą nuo 2009 metų naftos kaina buvo tapusi mažesnė nei 50 USD už barelį, Tiesa, vėliau kiek padidėjo, tačiau išlieka bendra jos pigimo tendencija.

2015 m. sausio 5 d.

Teismas konstatuoja - eismo įvykio deklaracijas būtina užpildyti nedelsiant ir eismo įvykio vietoje.

2015 m. sausio 5 d.

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. Ši programa yra tarsi virtualus gidas, leidžiantis turistui naudotis reikiama informacija vienoje vietoje - išmaniajame telefone. Mobiliosios programos turinį sudaro maršrutai pėsčiomis, dviračiu ir vandeniu po Vilniaus, Trakų bei Kernavės regioną. Pasirinkęs patinkantį keliavimo būdą ir vieną iš maršrutų, keliautojas ras

...