Aktualijos Lietuvoje

2014 m. lapkričio 12 d.

Kinija ir JAV susitarė sumažinti anglies dioksido emisijas. Prezidentas Barackas Obama pavadino susitarimą "istoriniu žingsniu“. Jis patvirtino JAV tikslą iki 2025 m. sumažinti šiltnamio dujų emisijas 26-28 proc. lyginant su 2005 m. Kinija nenustatė konkretaus tikslo, tačiau pasižadėjo, kad emisijos šalyje nustos augti iki 2030 m.

2014 m. lapkričio 12 d.

Vyriausybė trečiadienį svarstys, ar pritarti Seimo narių siūlymams lengvinti buitinių vartotojų galimybes atsijungti nuo centralizuoto šildymo sistemos.

2014 m. lapkričio 12 d.

Ketvirtadienį Lietuvos ugdymo įstaigose vyks įspėjamieji dviejų valandų streikai. Pedagogų įsitikinimu, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis neslepia, kad švietimas jam visiškai nerūpi: atostogauti jis išėjo per patį pedagogų protestų įkarštį bei Seime svarstant kitų metų valstybės biudžetą. Tačiau streiko dieną, jau grįžęs iš atostogų, jis visgi sutiko susitikti su streikus rengiančių profesinių sąjungų atstovais.

2014 m. lapkričio 12 d.

Elektros skirstymo bendrovė LESTO kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų kviečia seniūnijas bei jų bendruomenes teikti paraiškas saugumo šalia elektros tinklo įrenginių bei visuomenės atsakingumo didinimo projektų konkursui. Seniūnijų bendruomenių projektų įgyvendinimui planuojama skirti apie 50 tūkst. litų.

2014 m. lapkričio 12 d.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras 2012 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-6 patvirtino "Gyventojų apšvitos stebėsenos (monitoringo) 2012-2016 metų programą“. Šios programos paskirtis - atsižvelgiant į tarptautinius įsipareigojimus ir nacionalinius poreikius vertinti šalies gyventojų iš įvairių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių gaunamą apšvitą, stebėti jos kaitos tendencijas ir teikti išvadas apšvitai mažinti. 2013 m., vykdant gyventojų apšvitos stebėseną (monitoringą), įve

...
2014 m. lapkričio 12 d.

Šalies bitininkai, norintys atnaujinti laikomų bičių šeimas, racionalizuoti avilių transportavimą į ganyklas ir įgyvendinti kitus jiems svarbius sumanymus, padedančius prisitaikyti prie rinkos pokyčių, vėl gali teikti paraiškas gauti valstybės paramą. Žemės ūkio ministerijos patvirtintas paraiškų 2015 metams pateikimo terminas yra nuo š. m. lapkričio 10 d. iki gruodžio 31 d.

2014 m. lapkričio 11 d.

Leistis ant beore erdve švilpiančios kometos nėra lengva. Kaip tik tokį manevrą rytoj pirmą kartą mokslo istorijoje mėgins įgyvendinti Europos kosmoso agentūra ESA. Beprecedentė operacija prasidės jau mažiau nei po 24 val.

2014 m. lapkričio 11 d.

Kai kurie vairuotojai teigia gavę baudą už važiavimą per sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, nors iš tiesų to nedarė, o tik užvažiavo ant "Stop“ linijos.

2014 m. lapkričio 10 d.

Žydrūnas Ilgauskas - tik dar vienas indikatorius paskatinęs jau daug metų Lietuvoje vykstančias diskusijas dėl dvigubos pilietybės. Tiesa, teiginiai, kad krepšininkui bus atimta Lietuvos pilietybė, nes jis tapo Jungtinių Valstijų piliečiu, prasilenkia su teisybe, sako Konstitucinio Teismo pirmininkas. Pasak jo, būti kitos šalies piliečiu yra asmens valios paraiška, tad jei jis žengia tokį žingsnį, automatiškai netenka Lietuvos paso, nes mūsų Konstitucija daugybinės pilietybės neleidžia.

...
2014 m. lapkričio 10 d.

Šiandien pasibaigusioje 25-ojoje Baltijos kelio komandinėje matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2014) triumfavo Rusijos (Sankt Peterburgo) komanda. 86 taškus iš 100 galimų surinkusiems Rusijos atstovams sekmadienį, iškilmingos ceremonijos Lietuvos mokslų akademijoje metu, įteikti aukso medaliai.

2014 m. lapkričio 9 d.

Atvirajame Lietuvos ledo ritulio čempionate pirmąją nesėkmę patyrė Kauno "Baltų ainiai“, kurie išvykoje 4:8 (0:3, 1:1, 3:4) nerado vaistų prieš Elektrėnų "Lokių - Poseidono“ puolimą.

2014 m. lapkričio 9 d.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo 2015 metų grįžtantiems į Lietuvą nuolat gyventi politiniams kaliniams ir tremtiniams bei jų šeimų nariams bus sudaryta galimybė greičiau apsirūpinti būstu, nuomojantis juos tose šalies savivaldybėse, kur yra laisvų butų, skirtų grįžtantiems asmenims.

2014 m. lapkričio 9 d.

Pieno supirkimo kainos - vienas aktualiausių klausimų, kuriomis šiandien turi išspręsti pieno gamintojai ir perdirbėjai. Nors pastaruoju metu kainos stabilizavosi ir netgi pradeda augti, vis dėlto situacija tebėra įtempta. Vienas iš galimų sprendimų, kuris pagelbėtų gamintojams - tai būrimasis į kooperatyvus, juolab dabar, kai nuo 2015 metų rengiamasi panaikinti pieno kvotas.

2014 m. lapkričio 9 d.

Beveik ketvirtadalis (23 proc.) Lietuvos gyventojų prisipažįsta, kad po darbo namuose spėja tik pavalgyti ir pasiruošti kitai dienai, o laiko šeimai ir poilsiui visiškai nelieka. Tai atskleidė nekilnojamojo turto plėtotojos "Eika“ inicijuotas bei šių metų rugsėjo mėnesį rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus tyrimas apie lietuvių laiko įpročius namuose.

2014 m. lapkričio 7 d.

Seimas apsigalvojo: techninės apžiūros ar draudimo neturintys automobiliai bus išregistruojami tik po pusmečio.