Aktualijos Lietuvoje

2015 m. sausio 7 d.

Rusijai užpuolus Ukrainą tapo aišku, kad karas nebūtinai turi vykti kažkur toli: jei agresorius panorės, jis gali kilti ir Lietuvoje.

2015 m. sausio 7 d.

Apie tai, kad Lietuvos tautinėmis mažumomis Rusija naudojasi kaip pretekstu skaldyti Lietuvos visuomenę ir didinti šalies bendruomenių socialinę atskirtį bei kurstyti etninę nesantaiką, Valstybės saugumo departamentas perspėjo dar rugsėjį. Ką tik baigtas Lietuvos teisės instituto specialistų tyrimas patvirtina, kad įtampa tarp Lietuvoje gyvenančių etninių grupių padidėjusi.

2015 m. sausio 7 d.

Kodėl Lietuvos ortodoksai ir katalikai Kalėdas švenčia skirtingu laiku?

2015 m. sausio 7 d.

Valstybės kontrolės 2015 m. valstybinio audito programoje numatyti 106 auditai (40 iš jų - veiklos ir 66 finansiniai (teisėtumo) auditai).

2015 m. sausio 6 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad, apsimesdami inspektoriais, pas gyventojus lankosi sukčiai, kurie siūlo surašyti namie laikomus pinigus. VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė sako, kad sukčiai kartais atsineša ir padirbtą neva VMI dokumentą.

2015 m. sausio 6 d.

Naftos kaina toliau mažėja. Apie tai skelbia BBC, nurodydama, jog pirmą kartą nuo 2009 metų naftos kaina buvo tapusi mažesnė nei 50 USD už barelį, Tiesa, vėliau kiek padidėjo, tačiau išlieka bendra jos pigimo tendencija.

2015 m. sausio 5 d.

Teismas konstatuoja - eismo įvykio deklaracijas būtina užpildyti nedelsiant ir eismo įvykio vietoje.

2015 m. sausio 5 d.

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. Ši programa yra tarsi virtualus gidas, leidžiantis turistui naudotis reikiama informacija vienoje vietoje - išmaniajame telefone. Mobiliosios programos turinį sudaro maršrutai pėsčiomis, dviračiu ir vandeniu po Vilniaus, Trakų bei Kernavės regioną. Pasirinkęs patinkantį keliavimo būdą ir vieną iš maršrutų, keliautojas ras

...
2015 m. sausio 2 d.

Sausio 1-osios naktį tūkstančiai Lietuvos gyventojų ir miesto svečių ne tik triukšmingai atšventė Naujuosius metus, bet ir pasitiko naują valiutą - eurą. Didžiųjų Lietuvos miestų - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos - pagrindinėse miestų aikštėse apsilankę šalies gyventojai aktyviai dalyvavo interaktyviame žaidime, grožėjosi euro pasitikimui sukurtomis specialiomis vaizdo instaliacijomis, o artėjant vidurnakčiui - kartu audringai skaičiavo laiką iki euro įvedimo.

...
2015 m. sausio 2 d.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. socialinę globą mūsų šalyje teikia tik licencijas įgiję socialinės globos teikėjai. Tikimasi, kad socialinės globos licencijavimas padės užtikrinti minimalią socialinės globos kokybę, teikiamą senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, vaikams, asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų. Šiuo metu suteikta daugiau kaip 480 licencijų teikti socialines globos paslaugas nuo 2015 metų.

2014 m. gruodžio 31 d.

Ūkio ministras Evaldas Gustas pasirašė įsakymą, kuriuo 4 Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms paskirstė 12 mln. litų paramos iš 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo inovatyvioms aplinkosaugos technologijoms kurti ir diegti. "Teikiant paramą pagal Žaliosios pramonės programą, prioritetas skiriamas ne tik tiems projektams, kurie leistų įmonei įdiegti aplinkosauginius sprendimus, bet ir įvertinama ekonominė šių investicijų nauda. Projektai turi būti naudingi ir aplinkai, ir

...
2014 m. gruodžio 31 d.

Vyriausybė uždegė žalią šviesą Vilniaus vakarinio aplinkkelio 3-iojo etapo statyboms, kurias užbaigus pagerės tarptautinio bei tranzitinio eismo sąlygos, Vilniuje sumažės tarša ir transporto srautai.

2014 m. gruodžio 31 d.

Artėjant euro įvedimui Lietuvos paštas dar kartą primena svarbiausią informaciją, kurią litus į eurus paštuose ketinantys išsikeisti gyventojai turėtų įsiminti dar prieš apsilankydami pašte.

2014 m. gruodžio 31 d.

Nuo 2015 m. kovo 31 d. keisis paraiškų daugiabučiams modernizuoti teikimo tvarka - jos bus priimamos pagal naują kvietimų sistemą. Modernizavimo projektai (investicijų planai), rengiami įgyvendinant valstybinę daugiabučių modernizavimo programą, bus teikiami šią programą administruojančiai Būsto energijos taupymo agentūrai, Aplinkos ministerijai paskelbus kvietimą tokioms paraiškoms teikti. Iki kvietimų sistemos įsigaliojimo projektai priimami pagal dabartinę tvarką.

...
2014 m. gruodžio 30 d.

Tėvai vaikus moko saugiai pereiti gatvę, gerų manierų, neturėti žalingų įpročių, nesityčioti iš kitų, mandagiai kalbėti, tačiau šiame technologijų amžiuje reikiamų žinių poreikis kinta. Tyrimų duomenimis, 80 proc. paauglių kasdien daugiau nei 3-4 val. praleidžia elektroninėje erdvėje. Kas penktas Lietuvos vaikas yra patyręs patyčias elektroninėje erdvėje. Norėdami tinkamai apsaugoti savo vaikus, tėvai turi ne tik domėtis vaikų elgsena elektroninėje erdvėje, bet ir patarti jiems, kaip geriau apsi

...