Aktualijos Lietuvoje

2015 m. sausio 19 d.

Ūkio ministerija kviečia verslo organizacijas, klasterių koordinatorius teikti paraiškas gauti paramą grupinėms eksporto iniciatyvoms - labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose parodose, mugėse, verslo misijose. Šiuo kvietimu projektams įgyvendinti bus paskirstyta 4,6 mln. eurų investicijų iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.

2015 m. sausio 17 d.

80-osios žemės ūkio parodos "Žalioji savaitė“ šalis partnerė yra Latvija, kuriai ši paroda taip pat yra jubiliejinė - 20-oji. Šiemet kartu su Vokietija dalyvaudama parodoje šeimininkės teisėmis Latvija pristato ne tik žemės ūkio produkciją, bet ir savo šalies tautinį paveldą.

2015 m. sausio 14 d.

Jei mus įbaugins Prancūzijoje surengti teroro išpuoliai, teroristai bus laimėję, o Europa bus praradusi savo svarbiausią vertybę - laisvę. Tai pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, Strasbūre pradėdamas pirmąją šių metų plenarinę sesiją. Po tylos minutės kalbėję frakcijų atstovai piktinosi teroro išpuoliais, tačiau skirtingai vertino jų priežastis.

2015 m. sausio 14 d.

Automobilių nelaisvėje dūstantis ankštas daugiabučio kiemas ir nuolatinės gyventojų paieškos, kur, grįžus namo, priglausti savąją transporto priemonę, yra išsprendžiamas galvosūkis. Tačiau šį galvosūkį, kaip sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, turėtų spręsti patys namo savininkai. Jie gali pasididinti senąją arba įsirengti naują automobilių aikštelę.

2015 m. sausio 13 d.

2002 metais, nuo 1991-ųjų Sausio įvykių Vilniuje prabėgus 11 metų, Kovo 11-osios akto signatarų klubo valdyba kreipėsi į Seimą, kad būtų paskelbti dar nepublikuoti su 1991 m. Sausio įvykiais susiję Aukščiausiosios Tarybos dokumentai. Buvo sudaryta speciali komisija, kuri nutarė, jog visų pirma reiktų išleisti uždarų Aukščiausiosios Tarybos posėdžių stenogramas. Kad geriau būtų suprantamas įvykių kontekstas, taip pat nutarta parengti SSRS ginkluotosios agresijos prieš Lietuvą kroniką. Kviečiame

...
2015 m. sausio 13 d.

Nuo sausio 2 dienos 330-yje paštų nemokamai litus į eurus keičiantis Lietuvos paštas sulaukia vis daugiau gyventojų klausimų apie valiutos keitimą šalyje. Nemaža jų - gyventojų sukurti mitai, kurie ne visada yra teisingi.

2015 m. sausio 13 d.

Seimo kontrolieriaus Augustino Normanto pavedimu apsilankę Marijampolės pataisos namuose, Seimo kontrolieriaus patarėjai įsitikino, kad įkalinimo įstaigoje laikino sulaikymo kameros apleistos ir netvarkingos, o baudžiamojo izoliatoriaus kameros - be langų. Taip pat konstatuota, kad nuteistųjų skundai neregistruojami ir nesaugomi, o dauguma atliekamų kratų yra nefilmuojamos.

2015 m. sausio 12 d.

Vyriausybė suteikė įgaliojimus žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pasirašyti Pasaulinio mokslinių tyrimų aljanso chartiją. Pasirašius chartiją oficialiai patvirtinama šalies narystė aljanse.

2015 m. sausio 12 d.

Vienas įtakingiausių ir žinomiausių JAV žiniasklaidos kanalų CNN vakar išplatino pranešimą, kuriame skelbiama, kad Lietuvoje įvestas euras bei patariama, kokius objektus vertėtų aplankyti atvykus į Lietuvą. Tarp 11 išskirtinių objektų - ir Druskininkų "Snow Arena“.

2015 m. sausio 12 d.

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) parengė naują hidrogeologinių grėsmių žemėlapį. Jame parodytos vietos, kuriose gali prasiveržti požeminis vanduo.

2015 m. sausio 12 d.

Jau ketvirtą mėnesį gyventojai visą parą aktyviai praneša apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Į Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojus gruodį kreiptasi daugiau nei 600 kartų.

2015 m. sausio 12 d.
Po savaitgalį siautusio uraganinio vėjo Lietuvoje ankstų pirmadienio rytą apie 7 tūkst. vartotojų buvo netiekiama elektra.
2015 m. sausio 12 d.

Sausio 12 d., sukanka 96 metai nuo tada, kai 1919 m. Kaune, gydytojų Roko Šliūpo, Jurgio Aleknos, provizoriaus Jono Makausko ir kitų medikų iniciatyva buvo sukviestas steigiamasis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos susirinkimas. Jo metu Draugijos pirmininku išrinktas R. Šliūpas, o ši data kiekvienais metais minima kaip Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos įkūrimo diena.

2015 m. sausio 8 d.

Kaip automobilių pardavėjai baigė 2014-uosius, taip pasitiko ir naujus metus: Kauno automobilių turgus ir automobilių aikštelės tuščios, pagrindiniai pirkėjai atostogauja. Pardavėjai viliasi, kad didysis automobilių prekybos sezonas prasidės nutirpus sniegui. Pirkėjams sausis ir vasaris - idealus deryboms.

2015 m. sausio 8 d.

Lietuvos paštas yra viena iš keturių organizacijų, kur šiuo metu nemokamai keičiami litai į eurus. Nuo Naujųjų metų, įvedus eurą, litai nemokamai į eurus keičiami ir keturiuose Panevėžio rajono pašto skyriuose.