Aktualijos Lietuvoje

2015 m. kovo 4 d.

Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam Kariuomenės principinės struktūros 2015-2020 metais ir ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Siūloma kasmet pašaukti nuo 3000 iki 3500 karių.

2015 m. kovo 4 d.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir paprašė apginti viešąjį interesą, kad valstybei būtų grąžinti šeši privatizuoti ežerai ar jų dalys.

2015 m. kovo 4 d.

Ūkio ministerija iki š. m. gegužės 11 d. kviečia įmones ir organizacijas teikti paraiškas dalyvauti 2015 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Konkurse įmonės ir organizacijos turi pristatyti sėkmingas viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės iniciatyvas, skatinančias verslą, kurios buvo įgyvendintos ar įgyvendinamos mažiausiai dvejus metus.

2015 m. kovo 4 d.

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė "Lietuvos energija“ planuoja sujungti elektros ir dujų skirstomuosius tinklus valdančias bendroves - LESTO ir "Lietuvos dujos“. Šių įmonių sinergija leistų padidinti grupės efektyvumą, mažinti veiklos sąnaudas ir kurti kuo daugiau papildomų naudų elektros ir gamtinių dujų vartotojams, mano nauji Ūkio ministerijos vadovai.

2015 m. kovo 3 d.

Iki šiuolaikinės Lietuvos valstybės 25-ojo gimtadienio likus 12 dienų ant specialiai akcijai sukurtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos užrišta šimtas tūkstantoji trispalvė draugystės apyrankė.

2015 m. kovo 2 d.

Kaimo gyventojai, norintys pasinaudoti parama asbestinių stogų dangai keisti, paraiškas galės teikti jau nuo š. m. kovo 2 d. iki balandžio 30 d.

2015 m. vasario 27 d.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) praneša, kad nuo pirmadienio (kovo 2 d.) pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklą "Asbestinių stogų dangos keitimas“.

2015 m. vasario 27 d.

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonei LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei "Lietuvos energija“, pasirašė supratimo memorandumą su "Delfin LNG LLC“ - pirmąjį plūduriuojantį JAV dujų skystinimo terminalo projektą plėtojančia bendrove.

2015 m. vasario 27 d.

Lietuva suinteresuota, kad JAV kuo anksčiau pradėtų eksportuoti suskystintąsias gamtines dujas (SGD), o iki eksporto pradžios mūsų šalis siekia užsiimti kuo geresnes pozicijas tarp potencialių pirkėjų.

2015 m. vasario 27 d.

Turbūt niekas nedrįs prieštarauti, kad pasidairius po kitas Europos valstybes, ar net mažesnius Lietuvos miestus, Vilniaus autobusų ir troleibusų parkas atrodo tarsi pasišaipymas iš šiuolaikinio viešojo transporto vizijos. Pasenę, kartais net užsiliepsnojantys autobusai, žiemą apledijęs salono vidus, o vasarą nuo karščio leipstantys keleiviai - šie vaizdai jau tapo sostinės kasdienybe. Tačiau, kodėl turime taikstytis su tokiomis sąlygomis?

...
2015 m. vasario 25 d.
Ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos nuolat gauna skundų, kai pardavėjai atsisako priimti įsigytas kokybiškas prekes. Per 2014 metus buvo išnagrinėta daugiau kaip 2 800 vartotojų skundų ir nustatyta, kad 62 proc. iš jų buvo pagrįsti.
2015 m. vasario 23 d.
Nuo kovo 1 dienos Lazdijų rajone darbą pradės trys naujos, modernios šiukšliavežės, o ateityje šiame rajone planuojama pirmą kartą Lietuvoje pradėti taikyti atliekų tvarkymo apmokestinimo sistemą. Pagal šią sistemą mokesčiai už sutvarkytas atliekas bus apskaičiuojami pagal konkretų pakeltų ir išvežtų konteinerių skaičių. Anot Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) specialistų, pasikeitimus vietos atliekų tvarkymo sistemoje galima vadinti pavyzdžiu visoms Lietuvos savivaldybėms....
2015 m. vasario 23 d.
Metalo laužo surinkimas ir perdirbimas yra svarbi aplinkos apsaugos politikos dalis. Socialiniu bei aplinkos apsaugos požiūriu tokia veikla teikia didelę naudą visuomenei, nes tokiu būdu taupomi gamtos bei energetiniai ištekliai ir tausojama aplinka.
2015 m. vasario 20 d.
Į Lietuvą per metus įvežama daugiau kaip 200 tūkst. automobilių, kurių atliekų tvarkymas nebus finansuojamas.
2015 m. vasario 19 d.
Šeštadienį, vasario 21 d., 11 val. Mindūnuose (Molėtų r.), kur vyks tradicinė Žiemos žūklės šventė, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys ir Zarasų rajono meras Arvydas Steponavičius pasirašys "Žvejybos rojaus“ projekto šiuose rajonuose sutartį.