Aktualijos Lietuvoje

2015 m. kovo 17 d.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities "Parama negamybinėms investicijoms, susijusioms su agrarinės aplinkosaugos ir klimato tikslais“ veiklos "Meldinių nendrinukių buveinių išsaugojimas“ įgyvendinimo taisykles.

2015 m. kovo 17 d.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė įsakymą ,,Dėl Nacionalinės paramos teikimo 2015 metais kaimo bendruomenių veiklai taisyklių patvirtinimo“. Paramos paraiškos renkamos nuo kovo 17 iki balandžio 17 d. 2015 m. kaimo bendruomenių projektams remti numatyta skirti apie 806 tūkst. Eur.

2015 m. kovo 17 d.

Viešosios tvarkos skyrių šį savaitgalį pasiekė pirmieji pranešimai apie deginamas šakas, lapus. Skyriaus pareigūnai nuo šiol skirs daugiau dėmesio teritorijoms, kuriose potencialiai gali būti deginamos žaliosios atliekos, o pažeidėjai bus baudžiami.

2015 m. kovo 16 d.

Susisiekimo ministerija, atkreipdama dėmesį į vairuotojams kylančias abejones dėl žiemos metui skirtų padangų naudojimo esant šiltesnei nei įprastai pavasario pradžiai, primena būtinybę laikytis Kelių eismo taisyklėse nustatytų reikalavimų. Šie reikalavimai vienodai taikomi automobiliams ir motociklams.

2015 m. kovo 13 d.

Būsto energijos taupymo agentūros (toliau - BETA) duomenimis, įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus rangos darbų kaina pastaruoju metu siekia apie 170 eurų už kv.m. Atskaičiavus 40 proc. valstybės paramą, gyventojams renovacija kainuoja apytiksliai 100 eurų už kv.m. Šie duomenys gauti atlikus per pastaruosius mėnesius užbaigtų daugiabučių atnaujinimo projektų įvertinimą.

2015 m. kovo 13 d.

Atkreipiant dėmesį į pastarųjų metų tragiškus įvykus dėl jaunimo neatsakingo ir neapgalvotai pasirinkto keliavimo, būdo , atkreipiant dėmesį į sparčiai paplitusį jaunimo neatsargų bendravimą socialiniuose tinkluose su nepažįstamais žmonėmis, vis populiarėjančią bendrakeleivių paiešką internetu, jaučiame pareigą į moksleivių, bei studentų elgesio taisykles įtraukti punktus apie atsakingą keliavimą.

2015 m. kovo 13 d.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad eismo įvykyje smarkiai nukentėjus naujam automobiliui ar priekabai būtina atlikti transporto priemonės techninę apžiūrą, nelaukiant prieš tai galiojusio termino. Toks reikalavimas įsigaliojo susisiekimo ministro įsakymu patikslinus Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomosios techninės apžiūros atlikimo tvarką.

2015 m. kovo 12 d.

Vilniaus meru greičiausiai taps Remigijus Šimašius, Kauno - Visvaldas Matijošaitis, o Klaipėdos - Vytautas Grubliauskas, prognozuoja politologai ir viešųjų ryšių ekspertai. Tuo metu Šiauliuose ir Panevėžyje rinkimų baigtis sunkiai prognozuojama - čia viską lems rinkėjų aktyvumas.

2015 m. kovo 12 d.

Ketvirtadienį tęsiasi balsavimas iš anksto tiesioginių merų rinkimų antrajame ture. Balsuoti rinkėjai gali visose savivaldybėse nuo 8 iki 20 valandos.

2015 m. kovo 12 d.

Seni, nenaudojami automobiliai, kuriems nėra atlikta techninė apžiūra ar nėra apdrausti privalomuoju draudimu, išregistruojami iš transporto priemonių registro. Tokių išregistruotų automobilių atliekas privalu tinkamai sutvarkyti, kitaip savininkui gresia baudos už aplinkos teršimą.

2015 m. kovo 11 d.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirtos šiandien Lietuvos banko į apyvartą išleistos dvi kolekcinės monetos - 20 eurų sidabro ir 5 eurų šiaurės aukso - vainikuoja prieš dvejus metus pradėtą monetų seriją "Lietuvos nepriklausomybės kelias“.

2015 m. kovo 9 d.

Paramos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę "Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“ priimamos nuo balandžio 1 iki gruodžio 31 d. Pagal minėtąją priemonę 2014-2020 m. laikotarpiu numatyta skirti 4, 225 mln. eurų paramos.

2015 m. kovo 9 d.

Minint 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines šimtai Lietuvos švietimo įstaigų dalyvaus nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje "Gyvasis Tautos Žiedas“. Jau antrus metus organizuojamos akcijos metu mokyklų ir darželių bendruomenių nariai žaismingai ir patraukliai paminės vieną svarbiausių valstybės istorinių datų. Švietimo bendruomenių nariai kovo 10 d. 10 val. kūrybiškai varijuodami Lietuvos vėliavos spalvomis suformuos gėlių žiedų kompozicijas iš skirtingų spalvų darbužiais apsire

...
2015 m. kovo 9 d.

Mokslininkai teigia, jog problemos ir ginčai dėl vaikų priežiūros Norvegijoje kyla dėl to, kad nėra pasirašyta dvišalių sutarčių tarp Lietuvos ir šios šalies. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva dėl elgesio su vaikais iš Lietuvos gali kelti klausimą Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitete ar naudoti kitas procedūras siekiant užmegzti bendradarbiavimą vaiko teisių apsaugos bylose.

2015 m. kovo 5 d.

Drąsiai kovodami dėl nepriklausomybės, lietuviai visada orientavosi į Europą ir ja tikėjo. Taip trečiadienį Briuselyje surengtame iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjime teigė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.