Aktualijos Lietuvoje

2014 m. gruodžio 9 d.

Nuo kitų metų Lietuvai įsivedus eurą 330-yje paštų 60 kalendorinių dienų nemokamai bus keičiami litai į eurus. Kad valiutos keitimas vyktų sklandžiai, Lietuvos paštas imasi papildomų saugumo priemonių. Viena jų - pinigų transportavimui ir keitimui skirti specialūs saugūs lagaminai.

2014 m. gruodžio 9 d.

Valstybės kontrolė atliko auditą - įvertino, ar tikslingai organizuojamas ir tinkamai vykdomas mokinių profesinis orientavimas. "Profesinis orientavimas - svarbus mokymo ir užimtumo politikos elementas, sudedamoji aktyvios darbo rinkos politikos dalis, todėl svarbu, kad visi mokiniai turėtų galimybę gauti tokias paslaugas. Audito rezultatai parodė, kad kol kas ne visiems mokiniams sudaromos vienodos sąlygos gauti profesinio informavimo, konsultavimo ir ugdymo karjerai paslaugas, neužtikrinamas p

...
2014 m. gruodžio 9 d.

Pienininkystė Lietuvoje - viena svarbiausių žemės ūkio sričių, o kooperacija joje itin reikšminga, nes didžiąją dalį pieno vis dar gamina smulkieji ūkininkai, nepajėgiantys susiderėti su perdirbėjais dėl geresnės kainos. Geras ūkininkų susibūrimo pavyzdys galėtų būti kooperatyvas "Pieno gėlė“, šiandien vienijantis per 600 narių iš Plungės, Rietavo, Skuodo, Šilalės ir per dieną vasaros metu pagaminantis apie 90 tonų pieno.

...
2014 m. gruodžio 5 d.

Įprotį apmokėti sąskaitas už komunalines paslaugas vėluojant arba mokant į priekį paskutinį šių metų mėnesį vertėtų pamiršti - kai kuriais atvejais galite kuriam laikui įšaldyti tris su puse karto didesnę sumą, negu numatėte mokesčiams.

2014 m. gruodžio 5 d.

Konkurencijos taryba nustatė, kad "Maxima LT“ ir UAB "Mantinga“ susitarė neparduoti UAB "Mantinga“ gaminamų duonos ir kitų prekių "Maxima LT“ parduotuvėse už mažesnę nei UAB "Mantinga“ kainoraščio kainą (dar vadinamą "bazine“ kaina). Tokie bendrovių veiksmai yra draudžiami pagal Konkurencijos įstatymą bei Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio 1 dalį.

2014 m. gruodžio 3 d.

Patyčios tarp vaikų pasiekė neregėtą mastą. Specialistai pastebi, kad didžiausią pavojų kelia tai, jog šiandien tam tikros patyčių formos yra tapusios įprastomis. Auganti karta nepasitiki nei savimi, nei aplinkiniais - net 47 proc. moksleivių atrodo normalu tikrinti kitos pusės telefoną.

2014 m. gruodžio 2 d.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, jau užšalo mažieji vandens telkiniai šalies rytų ir šiaurės rytų rajonuose. Per keletą dienų ledu pasidengs daugelis ežerų visoje Lietuvoje. Aplinkos ministerija primena žūklės ant ledo taisykles ir ragina elgtis atsakingai.

2014 m. gruodžio 2 d.

Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pasirašytu įsakymu išspręsti transporto priemonių registravimo nesklandumai, kurie kilo 2014 m. liepą įsigaliojus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms.

2014 m. gruodžio 1 d.

Daugiabučių renovacijos projektai sulaukia vis didesnio šalies statybos bendrovių dėmesio. Kaip rodo Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) atlikta lapkritį įvykusių rangos darbų pirkimų analizė, beveik pusei (45 proc.) skelbtų šių darbų konkursų buvo pateikta po tris ir daugiau pasiūlymų.

2014 m. lapkričio 28 d.

Nuo 2015-ųjų metų sausio l dienos Lietuvoje bus įvesta bendroji Europos valiuta - euras. Čia rasite su euro įvedimu susijusias aktualijas, praktinius patarimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

2014 m. lapkričio 26 d.

Nepaisant grėsmių ir abejonių realusis darbo užmokestis per metus šalies ūkyje padidėjo 4,6 proc. "Džiugu, kad atlyginimas augo ne tik valstybės sektoriuje, bet daugiau privačiajame - realusis darbo užmokestis per metus privačiame sektoriuje išaugo net 4,9 proc.“, - sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

2014 m. lapkričio 25 d.

Prasideda jau septintus metus iš eilės vykdomas socialinis projektas "100 šypsenų daugiau“, kurio metu pildomos vienišų ir socialiai remtinų senolių, gyvenančių Vilniaus apskrityje, kalėdinės svajonės. Šio projekto dėka, daugiau nei 200 vienišų ir skurdžiai gyvenančių senolių kasmet pradžiuginami ne tik dėmesiu, tačiau ir šventinėmis dovanėlėmis.

2014 m. lapkričio 21 d.

"Lygiai prieš metus Rygoje įvykusi tragedija, kai, įgriuvus prekybos centro "Maxima“ stogui žuvo 54 žmonės, tapo visuotine ir itin skaudžia pamoka. Todėl sustiprinome statybų valstybinę priežiūrą, o jai sugriežtinti parengėme nemažai teisės aktų pakeitimų“, - sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

2014 m. lapkričio 21 d.

Jau antrus metus Vilniaus universiteto Lyčių studijų centre atliekamas tyrimas apie jaunų Lietuvos vyrų prokreacinius ketinimus (ar jie planuoja tapti tėvais, ar ir kodėl tėvystė jiems svarbi) bei juos formuojančius socialinius veiksnius.

2014 m. lapkričio 21 d.

Lapkričio 20 d., jau dešimtus metus iš eilės Ūkio ministerija geriausiems šalies verslininkams įteikė apdovanojimus "Už nuopelnus verslui“. Apdovanojimus už sėkmingas investicijas, eksporto plėtrą, įdiegtas inovacijas, verslumą ir pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo įmonėms nugalėtojoms įteikė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, žymūs verslo atstovai ir visuomenės veikėjai.

...