Aktualijos Lietuvoje

2015 m. vasario 4 d.

2014 m. beveik dešimtadaliu padidėjus Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros“) biudžeto pajamoms jo deficitas, palyginti su ankstesniais, metais susitraukė 38 proc.

2015 m. vasario 3 d.

Beveik pusė senų daugiabučių gyventojų norėtų, kad jų būstas būtų įtrauktas į savivaldybės atrinktų renovuoti daugiabučių sąrašą. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės "Factus Dominus“ ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų nuomonės tyrimas.

2015 m. vasario 2 d.

Kovo 23-29 dienomis šeštą kartą visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją sutelks "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“. Iniciatyvą organizuojanti emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija“ dalyvauti ir palaikyti "Veiksmo savaitę“ kviečia aktyvias švietimo įstaigas, organizacijas bei socialiai atsakingas verslo įmones, kurios nori kartu stabdyti patyčių plitimą mūsų šalyje.

2015 m. vasario 2 d.

Lietuvoje kasmet perdirbama arba panaudojama energijai gauti vis daugiau komunalinių atliekų, kurių per metus susidaro apie 130 tūkst. tonų. Pavyzdžiui, 2010 m. iš tokio kiekio buvo perdirbta arba panaudota energijai gaminti tik 12,8 proc. tokių atliekų, o 2013 m. - beveik tris kartus daugiau (apie 35 proc.). Tai leidžia tikėtis, pasak Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktoriaus Daliaus Krinicko, kad bus įvykdyta Valstybinio atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plano numatyta užduotis iki 2

...
2015 m. vasario 2 d.

Vakar buvo minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Šia proga Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) parengė dešimties patarimų, kurie gali leisti pasijusti saugiau internete, sąrašą.

2015 m. sausio 30 d.

Ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybė pritarė sprendimo projektui skirti 100 tūkstančių eurų Panevėžio ledo arenos statybai. Dar 200 tūkstančių eurų arenos projektui skyrė Nacionalinė ledo ritulio lyga. Planuojama, jog spalio pirmą dieną Panevėžyje jau veiks ledo arena su dirbtiniu šaldymu ir stogu. Tai leis panevėžiečiams naudoti ledą 5-7 mėnesius per metus šaltuoju metų laiku.

2015 m. sausio 30 d.

Šiaurės Lietuvoje galvijų laikoma nedaug, nes čia labai geros žemės ir vyrauja augalininkystė, tačiau pieno kooperatyvų sutiksime ir čia. Vienas iš jų - "Šiaurės pienas“, subūręs per 70 smulkiųjų pieno gamintojų Pakruojo r. Kaip juokauja kooperatyvui 8 metus vadovaujantis Ramūnas Livanas, šiame krašte nelabai daugiau kooperacijos apraiškų ir rasime.

2015 m. sausio 30 d.

Ūkio ministerija kviečia klasterių atstovus teikti paraiškas gauti paramą klasterių tarpvalstybiniam ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui už Europos Sąjungos (ES) ribų stiprinti pagal 2014-2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų ir vidutinių įmonių programos (COSME) Europos Komisijos kvietimą "Klasteriai veikia tarptautiniu mastu“. Iš viso pagal šį kvietimą Europos Komisija per dvejus metus COSME programoje dalyvaujančioms valstybėms paskirstys 3,75 mln. eurų.

...
2015 m. sausio 28 d.

Mokesčiai už atsiskaitymą banko kortelėmis visoje Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti vienodi ir mažesni negu dabar. Tokiam sprendimui, dėl kurio jau sutarta su ES Taryba, antradienį pritarė Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas.

2015 m. sausio 27 d.

Prasidėjo registracija į trečią kartą organizuojamas bėgimo varžybas.

2015 m. sausio 27 d.

Siekiant apsaugoti Lietuvos vartotoją nuo žaislų, neatitinkančių saugos reikalavimų, 2015 m. numatyta dar labiau sumažinti cheminių medžiagų kiekį žaisluose, taip pat ketinama vykdyti nuolatinę ir griežtą rinkos priežiūrą. Praėjusiais metais Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos iniciatyva iš rinkos pašalintos 7 rūšių lėlės dėl jose esančių pavojingų cheminių medžiagų - ftalatų, dar 18 rūšių lėlių dėl tokio pat pavojaus pašalino importuotojas savanoriškai.

...
2015 m. sausio 23 d.

Vasario 1 dieną būrys Lietuvos ledo ritulio mokyklų auklėtinių kvies naujokes išbandyti ledo ritulį Vilniaus Akropolio ledo arenoje. Tai svarbus renginys visai Lietuvos ledo ritulio visuomenei, nes tikimasi, kad šis žaidimas užburs daugiau naujokių ir tai padės įgyvendinti mažųjų sportininkių svajonę po kelerių metų susiburti į Lietuvos merginų rinktinę.

2015 m. sausio 23 d.

Projektuojant šiuo metu statomą "Rail Baltica“ vėžę nuo Lenkijos-Lietuvos valstybių sienos iki Kauno, buvo atsižvelgta į visus veiksnius, galinčius turėti neigiamos įtakos aplinkai ir gyventojams. Vienas pastarųjų - oro tarša.

2015 m. sausio 20 d.

Pilni vežimėliai prekių, prie kasų nusidriekusios eilės pirkėjų, sausakimšos automobilių stovėjimo aikštelės - toks vaizdas buvo matomas savaitgalį, apsilankius Lenkijoje esančiuose prekybos centruose, rašo Alytusplius.lt. Pabūgę kainų eurais Lietuvoje, žmonės graibsto lenkiškus maisto produktus tikindami, kad jie kur kas pigesni. O jie Lenkijoje gerokai pigesni.

2015 m. sausio 20 d.

Aistros dėl Baltijos jūros žuvų kvotų skirstymo taisyklių nerimsta. Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žvejų atstovai ir vėl niekaip nesutarė dėl kvotų skirstymo principų. "Laikas bėga, o per Jūsų nesugebėjimą susitarti visi žvejai negali žvejoti. Privalome priimti sprendimą ir eiti į priekį“, - sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir pasiūlė galimą išeitį.