Aktualijos Lietuvoje

2015 m. kovo 11 d.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirtos šiandien Lietuvos banko į apyvartą išleistos dvi kolekcinės monetos - 20 eurų sidabro ir 5 eurų šiaurės aukso - vainikuoja prieš dvejus metus pradėtą monetų seriją "Lietuvos nepriklausomybės kelias“.

2015 m. kovo 9 d.

Paramos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę "Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“ priimamos nuo balandžio 1 iki gruodžio 31 d. Pagal minėtąją priemonę 2014-2020 m. laikotarpiu numatyta skirti 4, 225 mln. eurų paramos.

2015 m. kovo 9 d.

Minint 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines šimtai Lietuvos švietimo įstaigų dalyvaus nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje "Gyvasis Tautos Žiedas“. Jau antrus metus organizuojamos akcijos metu mokyklų ir darželių bendruomenių nariai žaismingai ir patraukliai paminės vieną svarbiausių valstybės istorinių datų. Švietimo bendruomenių nariai kovo 10 d. 10 val. kūrybiškai varijuodami Lietuvos vėliavos spalvomis suformuos gėlių žiedų kompozicijas iš skirtingų spalvų darbužiais apsire

...
2015 m. kovo 9 d.

Mokslininkai teigia, jog problemos ir ginčai dėl vaikų priežiūros Norvegijoje kyla dėl to, kad nėra pasirašyta dvišalių sutarčių tarp Lietuvos ir šios šalies. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva dėl elgesio su vaikais iš Lietuvos gali kelti klausimą Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitete ar naudoti kitas procedūras siekiant užmegzti bendradarbiavimą vaiko teisių apsaugos bylose.

2015 m. kovo 5 d.

Drąsiai kovodami dėl nepriklausomybės, lietuviai visada orientavosi į Europą ir ja tikėjo. Taip trečiadienį Briuselyje surengtame iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjime teigė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.

2015 m. kovo 4 d.

Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam Kariuomenės principinės struktūros 2015-2020 metais ir ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Siūloma kasmet pašaukti nuo 3000 iki 3500 karių.

2015 m. kovo 4 d.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir paprašė apginti viešąjį interesą, kad valstybei būtų grąžinti šeši privatizuoti ežerai ar jų dalys.

2015 m. kovo 4 d.

Ūkio ministerija iki š. m. gegužės 11 d. kviečia įmones ir organizacijas teikti paraiškas dalyvauti 2015 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Konkurse įmonės ir organizacijos turi pristatyti sėkmingas viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės iniciatyvas, skatinančias verslą, kurios buvo įgyvendintos ar įgyvendinamos mažiausiai dvejus metus.

2015 m. kovo 4 d.

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė "Lietuvos energija“ planuoja sujungti elektros ir dujų skirstomuosius tinklus valdančias bendroves - LESTO ir "Lietuvos dujos“. Šių įmonių sinergija leistų padidinti grupės efektyvumą, mažinti veiklos sąnaudas ir kurti kuo daugiau papildomų naudų elektros ir gamtinių dujų vartotojams, mano nauji Ūkio ministerijos vadovai.

2015 m. kovo 3 d.

Iki šiuolaikinės Lietuvos valstybės 25-ojo gimtadienio likus 12 dienų ant specialiai akcijai sukurtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos užrišta šimtas tūkstantoji trispalvė draugystės apyrankė.

2015 m. kovo 2 d.

Kaimo gyventojai, norintys pasinaudoti parama asbestinių stogų dangai keisti, paraiškas galės teikti jau nuo š. m. kovo 2 d. iki balandžio 30 d.

2015 m. vasario 27 d.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) praneša, kad nuo pirmadienio (kovo 2 d.) pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklą "Asbestinių stogų dangos keitimas“.

2015 m. vasario 27 d.

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonei LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei "Lietuvos energija“, pasirašė supratimo memorandumą su "Delfin LNG LLC“ - pirmąjį plūduriuojantį JAV dujų skystinimo terminalo projektą plėtojančia bendrove.

2015 m. vasario 27 d.

Lietuva suinteresuota, kad JAV kuo anksčiau pradėtų eksportuoti suskystintąsias gamtines dujas (SGD), o iki eksporto pradžios mūsų šalis siekia užsiimti kuo geresnes pozicijas tarp potencialių pirkėjų.

2015 m. vasario 27 d.

Turbūt niekas nedrįs prieštarauti, kad pasidairius po kitas Europos valstybes, ar net mažesnius Lietuvos miestus, Vilniaus autobusų ir troleibusų parkas atrodo tarsi pasišaipymas iš šiuolaikinio viešojo transporto vizijos. Pasenę, kartais net užsiliepsnojantys autobusai, žiemą apledijęs salono vidus, o vasarą nuo karščio leipstantys keleiviai - šie vaizdai jau tapo sostinės kasdienybe. Tačiau, kodėl turime taikstytis su tokiomis sąlygomis?

...