Aktualijos Lietuvoje

2015 m. liepos 14 d.
Elektros skirstymo bendrovė LESTO primena, jog želdinių genėjimu prie elektros oro linijų turi pasirūpinti ir gyventojai.
2015 m. liepos 2 d.
Nuo š. m. liepos 1 d. įsigalioja naujos Saugaus eismo automobilių keliais nuostatos, kurios pagal Susisiekimo ministerijos nustatytą tvarką leidžia atlikti automobilių technines apžiūras Europos ekonominės bendrijos (EEB) šalyse. Tokia galimybė pirmiausia atsiras Vokietijoje.
2015 m. liepos 2 d.
Ilgąjį savaitgalį laukia tikras išbandymas veido ir kūno odai. Sinoptikai žada pirmąjį karščiausią savaitgalį šią vasarą, kai termometro stulpeliai kils aukščiau 30 laipsnių Celcijaus. Karštis, tiesioginiai saulės spinduliai ir sausas oras vasarą yra pagrindiniai sveikos odos priešai. Kaip rūpintis oda tropinio karščio dienomis, pataria "Eurovaistinės“ vaistininkė ir odos priežiūros ekspertė Roberta Janulytė.
2015 m. birželio 26 d.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad 1987 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja birželio 26-ąją paskelbė Tarptautine kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena. Narkomanija - viena iš svarbiausių bei opiausių problemų, itin paplitusių šiuolaikinėje visuomenėje. Ne veltui jau žengdama į dvidešimt pirmąjį amžių Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja nusprendė vieną datą skirti būtent kovai su šia problema.
2015 m. birželio 19 d.

Lietuvoje žaliavinis pienas superkamas pigiausiai visoje Europos sąjungoje (ES). Bet ne-paisant žemiausių pieno žaliavos kainų ES, net 25 proc. viso Lietuvoje perdirbto pieno kasmet sudaro importuotas pienas.

2015 m. birželio 16 d.

Po 15 metų alternatyvi energetika taps pagrindiniu energijos šaltiniu pasaulyje, skelbia Tarptautinė energetikos agentūra (TEA).

2015 m. birželio 14 d.

Mokykla ir šeima yra dvi vaiko sveikatos ugdymą lemiančios pusės, kurios dažnai veikia savarankiškai, dažniausiai nederindamos veiksmų tarpusavyje.

2015 m. birželio 14 d.

Lietuvoje itin dažnai mėgstama skųstis, kad viskas brangsta, tačiau Statistikos departamento duomenys rodo, kad tai ne visai tiesa. Kas mėnesi stebimi ir fiksuojami 100 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai rodo, kad daugiau nei 10 prekių atpigo.

2015 m. birželio 14 d.

Jau penktą kartą surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose pirmos pagal dydį Europoje parketo gamintojos "Bauwerk Boen grupės“ įmonė "BOEN Lietuva“ sulaukė aukšto įvertinimo ir gavo "Metų eksportuotojo“ titulą.

2015 m. birželio 14 d.

Kas yra vadinami įsidarbinančiais jaunais asmenimis?
Tai asmenys iki aštuoniolikos metų. Paauglys - jaunas asmuo, kuriam yra ne mažiau kaip šešiolika ir ne daugiau kaip aštuoniolika metų. Vaikas - jaunas asmuo iki šešiolikos metų.

2015 m. birželio 14 d.

VĮ Ignalinos atominėje elektrinė (IAE) sėkmingai užbaigė 2-ojo energijos bloko reaktoriaus avarinio aušinimo sistemos įrangos išmontavimo ir dezaktyvavimo projektą (projektas B9-0(2)).

2015 m. birželio 12 d.

Meteorologų pranešimai apie artėjančius šiltus ir karštus orus yra gera žinia mėgstantiesiems maudytis atviruose vandens telkiniuose. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai primena apie saugų ir atsakingą poilsį prie vandens, pabrėždami, kad skaičiai traumų ir sužalojimų suvestinėse labiausiai priklauso ne nuo medikų ar saugos specialistų darbo, o nuo pačių poilsiautojų elgsenos.

2015 m. birželio 12 d.

Sinoptikai praneša, kad savaitgalį temperatūra kai kur sieks 30-31 laipsnį karščio. Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių).

2015 m. birželio 12 d.

Žiniasklaidoje pasklido informacija, jog Vilniuje neva vėl gaivinama tramvajaus idėja. Sostinės savivaldybė prieš kelias savaites pateikė transporto bendrovėms neįpareigojantį kreipimąsi išreikšti susidomėjimą dėl transportavimo sprendimų Vilniuje, o nuskambėję ketinimai pirkti tramvajus tėra vienos iš įmonių pasiūlymas.

2015 m. birželio 12 d.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, šalies miškams padidėjo gaisrų pavojus. Dauguma miškų yra trečios gaisringumo klasės (vidutinis pavojus), o Radviliškio, Panevėžio, Kėdainių, Raseinių, Jonavos, Kauno, Dubravos, Kazlų Rūdos, Prienų, Veisėjų, iš dalies Šakių, Kaišiadorių, Alytaus, Marijampolės ir Kupiškio urėdijose - ketvirtos klasės (didelis pavojus). Toks gaisringumas prognozuojamas ir rytoj.

...