Aktualijos Lietuvoje

2015 m. birželio 9 d.
Birželio 11 d. baigiasi projektas "Išmani moteris“, sutraukęs per 1000 Lietuvos moterų savo verslo idėjų vystymui.
2015 m. birželio 9 d.
Penkerius ateinančius metus bus tęsiama ir finansuojama Vaikų mokymo plaukti bendrojo ugdymo mokyklose programa. Taip nuspręsta šiandien vykusiame Vyriausybės pasitarime.
2015 m. birželio 9 d.
Rekonstruojamo pastato Vilniaus g. 35, Vilniuje dalies griūtį lėmė tiek projekto trūkumai, tiek ir technologiškai neteisingai vykdomi statybos darbai - tokią išvadą padarė avarijos tyrimo komisija. Pripažinta, kad įtakos galėjo turėti ir tuo laikotarpiu vyravusios meteorologinės sąlygos.
2015 m. birželio 8 d.
Jau kuris laikas vis ieškoma naujų būdų, kaip sumažinti į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį bei išspręsti atliekų tvarkymo problemą, kuri jau tapo stabdžiu užtikrinant darnią plėtrą.
2015 m. birželio 4 d.
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d. Atsižvelgiant į Lietuvos higienos normą HN 92:2007 "Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“, maudyklų vandens kokybės tyrimai turi būti pradedami likus 2 savaitėms iki maudymosi sezono, t. y. nuo gegužės 15 d., ir reguliariai atliekami kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 d. Kai nustatoma reikalavimų neatitikimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.
2015 m. birželio 1 d.
Specialistai teigia: krizės metu statybų rinką ištikęs sąstingis traukiasi užmarštin - pastebimai daugėja statybos objektų, kyla nauji gyvenamieji kvartalai, vis daugiau daugiabučių gyventojų ryžtasi renovacijoms, o Lietuvos statybos įmonės sparčiai plečia savo veiklą į Vakarų šalis.
2015 m. gegužės 29 d.
Išnagrinėjęs Merkinės seniūnijos gyventojos skundą, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas padarė išvadą, kad laidojimo organizavimo paslauga Merkinėje buvo teikiama pažeidžiant teisės aktus, todėl rekomendavo Alytaus visuomenės sveikatos centrui sustiprinti paslaugų teikimo teisėtumo kontrolę.
2015 m. gegužės 27 d.
Pasaulyje pirmaujanti vaizdinių sprendimų kompanija "Canon“ kartu su Vilniaus turizmo informacijos centru pristatė "Vilniaus fotožemėlapį“. Tai leidinys ir kartu įkvėpimo šaltinis atrasti kitokį Vilnių miesto gyventojams bei jo svečiams. Jame publikuojamos žinomų fotografų ir fotografų entuziastų fotogeniškiausių Vilniaus vietų nuotraukos.
2015 m. gegužės 25 d.
Merginos teigia, kad karo prievolę atlikę vaikinai yra geresni partneriai, tačiau dalis šauktinių savo antrųjų pusių neberas. Kas septinta mergina yra nenusiteikusi laukti vaikino, jei jį pašaukė atlikti pareigą tėvynei, rodo pažinčių svetainės Flirtas.lt atliktas tyrimas. Jis taip pat atskleidė, kad jaunesnės merginos yra labiau linkusios laukti iš kariuomenės grįžtančio vyro.
2015 m. gegužės 21 d.
3 iš 4 jaunų žmonių (78 proc.) Lietuvoje yra įsitikinę, kad Seimo svarstomas draudimas tik nuo 20 metų leisti įsigyti ir vartoti bet kokius alkoholio turinčius gėrimus nesumažins alkoholio vartojimo tarp jaunimo, rodo "Sprinter“ atlikta apklausa. Kad problema sprendžiama ne tais būdais, pritaria ir Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos studentų sąjunga, VU studentų atstovybė bei visuomenėje žinomi žmonės.
2015 m. gegužės 20 d.
Kelių statybos bendrovės AS "Latvijas tilti“ ir UAB "Kauno keliai“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl daug įtarimų ir diskusijų sukėlusio Vilniaus vakarinio aplinkkelio tiesimo konkurso. Konkurencijos tarybos prašoma ištirti, ar šešios bendrovės, paskelbtos konkurso nugalėtojomis, nėra sudariusios konkurenciją ribojančio susitarimo, tarpusavyje pasidalindamos aplinkkelio tiesimo darbus, nors tai draudžia Konkurencijos įstatymas.
2015 m. gegužės 20 d.
Pakuočių atliekų rūšiavimo konteineriams įsigyti ir jais aprūpinti gyventojus šiemet savivaldybėms numatyta išmokėti apie 2,7 mln. eurų iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos.
2015 m. gegužės 16 d.
Šiemet minimos Trečiosios Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitės šūkis "Saugokime vaikų gyvybes!“ Lietuvoje suvienijo Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Susisiekimo ministerijas, Kelių policijos tarnybą, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžią įstaigą Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.
2015 m. gegužės 15 d.
Gegužės 15 dieną prasidedantis aplinkosaugos projektas "Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško projekto ambasadorių - aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui - saugoti aplinką nuo pavojingų atliekų.
2015 m. gegužės 13 d.
Seime ketinama peržiūrėti ir sugriežtinti teisės aktus, susijusius su senų automobilių ardymu ir perdirbimu, kad Lietuva įgyvendintų nuo šių metų sausio įsigaliojusius Europos Sąjungos (ES) reikalavimus perdirbti ar pakartotinai panaudoti net 95 proc. seno automobilio.