Aktualijos Lietuvoje

2020 m. kovo 20 d.

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė - nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija - 1808.

2020 m. kovo 4 d.

Savaitgalį vykusi Vilniaus knygų mugė ir vėl mušė rekordus - lankytojų skaičiumi pranoko net praėjusių metų jubiliejinį renginį. Šiemet LITEXPO parodų ir kongresų centre vien lankytojų užfiksuota 72 930.

2020 m. kovo 4 d.

Vasario 25 d. darbą pradėjo paskutiniai 55 Mobilaus laiškininko projekto laiškininkai - tai baigiamasis trejus metus trukusio projekto etapas. Nemokamai dėl pašto paslaugų į namus išsikviesti mobilų laiškininką nuo šiol galės Kauno, Trakų, Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių, Vilniaus ir Šiaulių rajono gyventojai. Kitose Lietuvos kaimiškose vietovėse jau dirba 385 mobilūs laiškininkai, kurie pas gyventojus į namus atvyksta naujais, sunkiai pravažiuojamiems kaimo keliukams pritaikytais "Dacia Sand

...
2020 m. vasario 21 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - minėjome nepriklausomos Lietuvos kūrėjų ir gynėjų atminimą ir 1949 m. vasario 16 d. Laisvės kovos sąjūdžio Tarybos Deklaracijos pasirašymo 71-ąsias metines.

2020 m. vasario 21 d.

Savivaldybės biudžetas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu (toliau - Įstatymas), Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis, Elektrėnų savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, savivaldybės tarybos patvirtintais strateginio planavimo dokumentais, Elektrėnų savivaldybės biudžeto projekto rengimo tvarkos aprašu, pa

...
2020 m. vasario 18 d.

"Sodra“ vasarį pradeda mokėti didesnes šalpos pensijas ir kompensacijas bei išankstines senatvės pensijas, keičiasi ir priemokos mažiausių socialinio draudimo pensijų gavėjams. Kitos pensijos jau indeksuotos, todėl artimiausiu metu keistis neturėtų.

2020 m. vasario 18 d.

Bendrovės "Ignitis gamyba“ valdomame Elektrėnų komplekse jau šią vasarą prasidės dviejų nebenaudojamų kaminų demontavimas. Planuojama, kad šių kaminų griovimo darbai bus baigti iki 2021 m. rudens.

2020 m. vasario 18 d.

2020 m. sausio 24 d. vyko Elektrėnų bendrijos "Bočiai“ ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Elektrėnų bendrijos "Bočiai“ pirmininkė Birutė Kizienė informavo apie praėjusių metų bendrijos veiklą (įvairias išvykas, renginių organizavimą). Taip pat buvo pateikta informacija apie bendrijos finansinę veiklą. Pasveikinta bendrijos jubiliatė Janina Kmelnickienė.

2020 m. vasario 18 d.

Zamenhofo, esperanto kalbos kūrėjo, gimimo. Lietuvos esperantininkų sąjungai padedant nuo sausio 10 d. iki vasario 16 d. Elektrėnų kultūros centre (Draugystės g. 2) buvo eksponuojama Liudvikui L. Zamenhofui skirta paroda.

2020 m. vasario 12 d.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymu nuo vasario 4 d., visiems paukščių laikytojams nurodoma naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose, taip saugant juos nuo galimų kontaktų su laukiniais paukščiais. Šis reikalavimas galioja tiek savo reikmėms laikantiems paukščius, tiek komerciniams paukštininkystės ūkiams, siekiant apsaugoti nuo Europoje plintančio paukščių gripo viruso.

...
2020 m. vasario 9 d.
2020 m. vasario 7 d.

"Sodra“ pakartotinai išsiuntė 8 600 elektroninių laiškų ir 36 tūkst. pranešimų į asmenines paskyras gyventojams, kurie šiemet pirmą kartą įtraukiami į kaupimą, ir ragina susipažinti su informacija apie tai, kokia kaupimo bendrovė jiems parinkta bei ką daryti toliau.

2020 m. sausio 10 d.

"Sodra“ indeksuotas pensijas su papildomai 1,83 proc. padidinta bendrąja pensijų dalimi pradės mokėti jau sausį. Tai reiškia, kad visos socialinio draudimo pensijos, kurių dydį lemia bazinės pensijos dydis, papildomai ūgtels jau nuo sausio.

2020 m. sausio 10 d.

Šiemet daugelyje sričių mūsų laukia naujovės. Ne išimtis ir švietimas. Numatoma, kad per 2020-uosius bus įgyvendintos bent 7 naujovės - nuo planų kelti mokytojams atlyginimus, iki papildomų kūno kultūros pamokų. Kai kurios naujovės bus pradėtos vykdyti metų pradžioje, kitos mokymo įstaigas pasieks vėliau, nuo rugsėjo 1-osios.

...
2020 m. sausio 10 d.

Ypatingas dėmesys vaikų emocinei gerovei

Seimas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyvai 2020-uosius metus paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais. Taip siekiama ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, bet ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas jos kūrimui Lietuvoje, numatant ir įgyvendinant konkrečias priemones.