Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pranešimas

Antrą kartą teikiami nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai Lietuvoje. Tarp nominuotųjų – pataisos namai, televizija, populiari muzikos grupė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu organizuoja Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus, kurių metu bus apdovanoti labiausiai lygybės ir įvairovės srityje 2014 m. nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos. Apdovanojimų ceremonija įvyks Sporto, pramogų ir verslo centre „Forum Palace“ balandžio 28 dieną, 18 val. (kvietimas pridedamas).
Apdovanojimai bus teikiami šiose kategorijose: Lyčių lygybės; Etno dialogo; Vaivorykštės; Auksinio amžiaus; Įveiktos kliūties; Religijų įvairovės;  Metų proveržio, Metų žurnalisto; Apdovanojimo už viso gyvenimo nuopelnus. Tarp nominuotųjų – Alytaus pataisos namai, InfoTv, grupė „Biplan“, trečiojo amžiaus universitetas ir kiti. Informacija apie visas kategorijas ir nominantus:  http://www.lygybe.lt/lt/naujienos/nacionaliniai-lygybes-ir-85ar.html
Laimėjusiems rinkimus, bus įteikta statulėlė – stikliniame stačiakampyje sukurtas delno įspaudas, kuris simbolizuoja žmogiškumą, vienybę, tuo pačiu kiekvieno žmogaus skirtingumą ir unikalumą. Statulėlių autorius - stiklo menininkas Viktoras Dailidėnas (statulėlių nuotrauka pridedama).
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, einanti Lygių galimybių kontrolieriaus pareigas, Edita Žiobienė teigia: ,,Šis pernai pirmąsyk suorganizuotas renginys sulaukė pasisekimo bei jau tapo tradiciniu. Norime, kad darbas žmogaus teisių gynimo ir nediskriminavimo srityje taptų prestižiniu – vertinamu ir pastebimu. Apdovanojami ne tik nusipelnę asmenys, bet ir institucijos, projektai, iniciatyvos“.
Renginio metu koncertuos grupė „Garbanotas bosistas“ ir atlikėja Ieva Narkutė.
Pernai už pasiekimus 2013 m. buvo apdovanoti šie asmenys ir organizacijos: Vytautas Mizaras (Metų pergalė); Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė (Metų žmogaus teisių advokatas); Donatas Paulauskas (Metų pilietiškumas); SKAMP (Metų muzikos grupė); Eglė Digrytė (Metų žurnalistas); RIMI (Metų verslo įmonė; Monika Jakimavičienė (Metų dialogas); Dainius Pūras (Metų įžvalga); Ieva Budzeikaitė (Metų fotografija); Halina Kobeckaitė (Apdovanojimas už visą gyvenimą puoselėtą toleranciją).
Apdovanojimai, skirti žmogaus teisių gynėjams, rengiami ir užsienyje (Vokietijoje http://www.total-e-quality.de/en/; D.Britanijoje http://www.nationaldiversityawards.co.uk/the-awards/; Europos įvairovės apdovanojimai http://www.europeandiversityawards.com/about.html).

Valdas Dambrava,
LGKT patarėjas viešiesiems ryšiams;<- Grįžti į atgal