Konkurencijos teisės pažeidėjams - baudų mokėjimo atmintinė

Konkurencijos taryba parengė baudų mokėjimo atmintinę, įmonėms nubaustoms už Konkurencijos įstatymo, Reklamos įstatymo bei Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus.

„Baudos nėra mūsų veiklos tikslas, tačiau Konkurencijos taryba nedvejodama taiko sankcijas pažeidėjams, trukdantiems vartotojams pasinaudoti konkurencijos teikiama nauda. Vartotojai gauna naudą, kai rinkos yra atviros, o jose vykstančios konkurencijos nevaržo nei įmonės, nei viešojo administravimo subjektai.“ – teigia Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.
Jei už nustatytą pažeidimą įmonei buvo skirta bauda, Konkurencijos taryba baudą rekomenduoja sumokėti kuo greičiau.
Konkurencijos taryba taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad visos baudos už nustatytus Konkurencijos įstatymo, Reklamos įstatymo ar Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus yra mokamos į Valstybinės mokesčių inspekcijos administruojamą valstybės biudžeto pajamų sąskaitą.
Konkurencijos tarybos paskirtų baudų mokėjimo atmintinė yra skelbiama institucijos svetainės skiltyje KAIP sumokėti paskirtą baudą.
Konkurencijos taryba 2014 m. nustatė devynis Konkurencijos įstatymo, keturis  Reklamos įstatymo ir du Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus. Bendra visų 2014 m. Konkurencijos tarybos skirtų baudų suma – 63 184 140 eurų, iš jų kol kas sumokėta – 62 326 eurų. Pernai Konkurencijos taryba užfiksavo ir savotišką „greičio rekordą“ – viena iš bendrovių paskirtą baudą sumokėjo per vieną dieną. Didžioji dalis Konkurencijos tarybos nutarimų yra skundžiami teismuose ir bylinėjimasis dėl nustatyto pažeidimo ir paskirtos baudos pagrįstumo kartais trunka net kelerius metus.

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

 <- Grįžti į atgal