Ką reikia žinoti apie maisto papildus katėms?

Maisto papildai katėms, kaip ir žmonėms, taip pat yra būtini, tačiau visų svarbiausia yra pilnavertė kasdienė mityba. Nereikėtų maisto papildais bandyti kompensuoti nevisaverčio ėdalo, o geriau skirti daugiau dėmesio ir finansų jo kokybei.

Visavertis kokybiškas kačių ėdalas paprastai užtikrina pagrindinius augintinio poreikius. Tačiau tam tikrais atvejais papildomi maisto papildai gali būti taip pat reikalingi. Reikia atminti, kad katėms ypatingai svarbu gauti pakankamai maisto medžiagų, kadangi jų poreikiai yra ypatingi. Svarbu žinoti, kad tam tikrų mikroelementų yra tik gyvūninės kilmės produktuose, todėl katėms būtina gauti mėsos arba šlapio maisto.

Kokie ir kam maisto papildai katėms reikalingi?

Paprastai su kokybišku kačių ėdalu katės gauna pakankamą kiekį baltymų, riebalų ir angliavandenių. Tačiau tai tik baziniai kasdieniai poreikiai, be jų dar reikalingi vitaminai bei mineralai.

Vitaminų poveikis katėms praktiškai nesiskiria nuo žmonėms teikiamos naudos, todėl joms taip pat svarbūs vitaminai A, D, B grupės vitaminai. Jie palaiko kačių imuninę sistemą, tinkamą odos ir kailio būklę, užtikrina kaulų, nervų, raumenų vystymąsi ir tinkamą jų veiklą.

Be vitaminų svarbūs kalcis, magnis, kurie reikalingi kaulų augimui ir vystymuisi, dantims, kraujotakai ir nervų sistemai. O taurinas padeda palaikyti normalią virškinimo sistemos bei širdies veiklą, svarbus imunitetui.

Kaip užtikrinti pakankamą vitaminų kiekį ir kaip atpažinti trūkumą?

Labai svarbu žinoti, kad iki vienerių metų jaunoms katėms reikalingas didesnis kiekis baltymų, angliavandenių ir riebalų. Pastarieji suteikia energijos, kurią mažieji labai greitai išeikvoja dūkdami. Tačiau vitaminų ir mineralų priešingai – poreikis padidėja vyresniame amžiuje, ypatingai tais atvejais, jeigu atsiranda tam tikros ligos.

Be galo svarbu atkreipti dėmesį į atsiradusius kailio pakitimus, kurie greičiausiai išduoda apie tam tikrų elementų trūkumą. Svarbu žinoti, kad ir maitinant kokybišku maistu, vyresnių kačių organizmas negeba pasisavinti pakankamo vitaminų kiekio.

Šiuo metu kokybiški vitaminai katėms internetu bei fizinėse parduotuvėse pasižymi plačiu asortimentu, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti. Tiek pastebėjus tam tikrus pakitimus, tiek prieš perkant papildus profilaktikai, geriausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.<- Grįžti į atgal