EP pirmininkas: nepriklausomybė Lietuvai reiškė grįžimą į Europą

Drąsiai kovodami dėl nepriklausomybės, lietuviai visada orientavosi į Europą ir ja tikėjo. Taip trečiadienį Briuselyje surengtame iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjime teigė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.

Prisiminęs „Baltijos kelią“ ir dainuojančią revoliuciją, EP pirmininkas priminė, jog tuomet dar nebuvo garantijos, kad „vėliavos, žvakės ir gėlės, dainos ir maldos triumfuos prieš tankus ir šautuvus, užkardas ir sienas“. Prelegentas stebėjosi Lietuvos žmonių drąsa ir ryžtu kovoti už laisvą ir teisingą visuomenę.
Pasak M. Schulzo, šią revoliuciją užbaigė laisvę iškovojusių šalių prisijungimas prie Europos Sąjungos. „Vidurio ir Rytų Europos tautoms šios revoliucijos buvo ne tik Sovietų jungo atsikratymas, bet ir galimybė vėl tapti Europos dalimi“, – pažymėjo politikas. Jis pavadino „stebuklu“, tai, kad Lietuva dabar yra laisva ir demokratinė valstybė Europos tautų šeimoje, o lietuviai gyvena geriau negu bet kada anksčiau.
EP pirmininkas sakė besižavintis tuo, kaip kilniai, ramiai ir kartu ryžtingai lietuviai įveikė ekonominę krizę. „Iš Lietuvos žmonių buvo pareikalauta didžiulio pasiaukojimo: smarkiai sumažėjo valstybės išlaidos ir pensijos. […] Nepaisant to, žmonės niekada neprarado tikėjimo Europa. […] Jie nepadarė Briuselio atpirkimo ožiu. Priešingai – lietuviai iki šiol yra viena iš labiausiai Europos Sąjungą remiančių tautų“, – sakė M. Schulzas. Jis pasidžiaugė tuo, kad šiemet Lietuvai pavyko sėkmingai įsivesti eurą.
„Lietuviai nėra Europos oportunistai. Lietuvių tauta nuolat – ir geresniais, ir sunkesniais laikais – rėmė Europos idėją. Lietuvos žmonės, nepaprastai daug iškentėję praeityje, garbingai iškovojo savo nepriklausomybę ir teisėtą vietą Europos šeimoje“, – pažymėjo vienos iš svarbiausių ES institucijų vadovas.
Dalies M. Schulzo kalbos vaizdo įrašas:
http://audiovisual.europarl.europa.eu/Assetdetail.aspx?id=f26f8c64-3f30-4dbc-9a9d-a451013c070b

Bernardinai.lt<- Grįžti į atgal