EP pirmininkas: atsakas terorizmui – daugiau demokratijos ir atvirumo

Jei mus įbaugins Prancūzijoje surengti teroro išpuoliai, teroristai bus laimėję, o Europa bus praradusi savo svarbiausią vertybę – laisvę. Tai pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, Strasbūre pradėdamas pirmąją šių metų plenarinę sesiją. Po tylos minutės kalbėję frakcijų atstovai piktinosi teroro išpuoliais, tačiau skirtingai vertino jų priežastis.

„Šie septyniolika karikatūristų, žurnalistų, policininkų, darbuotojų ir eilinių žydų tautybės piliečių buvo nužudyti dėl to, ko fanatikai negali pakęsti: kritikos, humoro, satyros ir žodžio laisvės“, – teigė M. Schulzas. Europos Parlamento vardu jis ragino kovoti už spaudos laisvę, toleranciją ir tarpusavio pagarbą, o kartu neleisti įsigalėti antisemitizmui bei islamofobijai. Parlamento vadovas pabrėžė, kad atsakas terorizmui turi būti daugiau demokratijos, atvirumo ir tolerancijos.
  Griežtai pasmerkęs teroro išpuolį, Europos liaudies partijos atstovas iš Prancūzijos Alain'as Lamassoure gyrė visuomenės neabejingumą ir paramą europinėms vertybėms, tarp kurių yra ir pagarba skirtumams. Jam pritarė Socialistų ir demokratų atstovė Pervenche Berès (Prancūzija). Jos manymu, savaitraštis „Charlie Hebdo“ nusipelnė Sacharovo premijos už minties laisvę.
„Kad ir kas atsitiktų, mūsų vertybės nekis, nes mes tikime išraiškos laisve, religijos laisve“, – teigė Europos konservatorių ir reformistų atstovė Helga Stevens (Belgija). Tuo metu Liberalų ir demokratų lyderis Guy Verhofstadtas (Belgija) priminė, jog tarp nužudytų policininkų yra juodaodė, musulmonas ir etninis prancūzas, taigi mūsų visuomenė yra daugiakultūrė ir suteikia galimybių visiems. Kita vertus, teroristai gimė ir užaugo mūsų visuomenėje, taigi joje yra spragų.
Europos vieningųjų kairiųjų atstovas iš Prancūzijos Patrickas Le Hyaricas ragino labiau rūpintis priemiesčių gyventojais, ypač jaunimu. „Negalime aukoti saugumo ant laisvės altoriaus, bet taip pat negalime aukoti laisvės vardan saugumo“, – teigė jis. Šiai minčiai pritarė ir Žaliųjų atstovė Michèle Rivasi (Prancūzija).
Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcijos lyderis Nigelis Farage (Jungtinė Karalystė) kritikavo Vakarų valstybes dėl jų politikos Artimuosiuose Rytuose ir Afganistane, kuri sukėlė didelės dalies musulmonų nepasitenkinimą. Kartu, EP nario manymu, Europos šalys pernelyg toleravo neapykantos kurstytojus, o rezultatas – jose gyvenanti „penktoji kolona“, kuriai nepriimtinos europinės vertybės. Tuo tarpu frakcijoms nepriklausančios EP narės iš Prancūzijos Marine Le Pen manymu, terorizmas yra tik priemonė – aukas nužudė islamo fundamentalizmas, su kuriuo reikia kovoti.

Bernardinai.lt<- Grįžti į atgal