Ar Lietuva turi migracijos politiką – atsakyti sieks kuriamas dokumentinis filmas

Jau greitai žiūrovus pasieks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus inicijuotas filmas, leisiantis iš arčiau susipažinti su mūsų šalyje saugesnės ateities ieškančių pabėgėlių ir migrantų gyvenimu. Audriaus Lelkaičio režisuojama juosta sieks atskleisti, kokią migracijos politiką Lietuva turi šiandien bei kaip atvykus į Lietuvą sekasi gyvenimus kurti nuo karo ar persekiojimo pabėgusiems žmonėms.

Juosta žiūrovams suteiks galimybę išvysti tikras migrantų istorijas ir išgyvenimus, išgirsti, kokią migracijos viziją kuria valstybės politikai bei kaip pati visuomenė vertina migracinius procesus Lietuvoje. Filmas aiškinsis, kodėl viešojoje diskusijoje apie migrantus dažnai kalbama kaip apie „nelegalius žmones“, kokią įtaką toks diskursas turi migracijos politikai bei bendram visuomenės požiūriui į užsieniečius.
Anot A. Lelkaičio, juosta atskleidžia visuomenėje įsišaknijusias nuostatas, iš esmės trukdančias užtikrinti tinkamą pagalbą žmonėms, kurie dėl karo ar persekiojimo buvo priversti palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio svetur: „Daugiau nei dešimtmetį esame Europos Sąjungos nariai, tačiau žmogaus orumo, lygybės, pliuralizmo bei kitas jos vertybes vis dar įsisaviname sunkiai“, - teigia režisierius. „Lietuvoje į migrantus ir pabėgėlius neretai žiūrima kaip į grėsmę valstybei, užuot įsigilinus į jų situaciją, matant juose potencialą prisidėti prie šalies gerbūvio, kultūrinės įvairovės.“
Pažiūrėję filmą žmonės susipažins su migrantų gyvenimo sąlygomis, ypač jų atvykimo į Lietuvą pradžioje, pamatys, kas vyksta pasienyje, Užsieniečių registracijos centre, kodėl vieni žmonės uždaromi kalėjimuose, o kiti sprendimo dėl prieglobsčio laukia laisvėje.
Žiūrovai dokumentiką išvysti galės jau šį rudenį. Filmas keliaus į turą po Lietuvą ir bus pristatytas įvairiuose šalies miestuose, susitikimuose su vietinėmis bendruomenėmis bus diskutuojama jame iškeltomis temomis bei klausimais.
Filmas kuriamas įgyvendinant Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Migracija ir žmogaus teisės: migrantų orumo apsauga“.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija<- Grįžti į atgal